У неділю, 19 серпня, увесь православний світ відзначає велике християнське свято — Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа на горі Фавор.

З історії свята...Як розповідають церковні перекази, що Ісус Христос преобразився перед своїми учнями-апостолами Петром, Яковом та Іоаном на горі Фавор. Він це зробив для того, щоб показати Своїм учням всю Небесну духовну славу, яка послідує за тимчасовими земними стражданнями людей. Так, під час преображення, обличчя Ісуса Христа просяяло як сонце, одяг зробився білим, як світло в ясному небі.

Тоді до Нього з'явилися два старозавітних пророка Мойсей та Ілля. Вони довго розмовляли з Господом про Його близький відхід. У той же момент їх осінила небесна  хмара і з неї почувся голос: «Цей є Син Мій улюблений, про Нього ж благоволіть, Його слухайте!».

Відзначається, що святкуванням Преображення Господнього православна церква урочисто сповідує і прославляє з'єднання Божества і людства в особі Ісуса Христа. Своїм Преображенням Господь благоволив захистити Своїх учнів від зневіри і звів їх до вищої надії серед лих, які повинні були осягнути їх у цьому світі.

Як відомо, свято Преображення Господнього належить до 12 найбільших православних свят. У народі цей день називають Другим Спасом.

У серпні православні українці відзначають три Спаса - Медовий, Яблучний і Горіховий. Яблучний є Другим Спасом.

 

 Це одне із 12 найбільших християнських свят, відзначається православними та греко-католиками. Святкування Преображення триває 9 днів, з 18 до 26 серпня. Припадає на Успінський піст або Спасівку, проте цього дня дозволяється споживати рибу, олію та вино.

Це традиційне свято врожаю - в церквах освячують плоди землі,- яблука, груші, сливи, виноград, обжинкові вінки, колосся жита та пшениці.

Найбільшою популярністю і пошаною користуються яблука, навіть існує ще й третя назва свята - Яблучний Спас. 

 

Особливо готуються до цього дня пасічники. Їм треба освятити вулики, пригостити медом сусідів, особливо сиріт, немічних і знедолених.

За народними прикметами, Яблучний Спас означає настання осені і перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після Спаса стають набагато холоднішими. 

З повагою, Голова Чабанівської селищної ради, Олександр Киризлієв

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика