28 серпня за новим стилем і 15 серпня за старим стилем православні та греко-католики відзначають свято Успіння Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії.

У цей день православна церква згадує про смерть (Успіння) Божої Матері. Подія забарвлена одночасно сумом тому, що це день закінчення життєвого шляху Богородиці, і радістю з'єднання її з своїм сином Ісусом Христом. За три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності. В цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. 

Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа. Смерть Богородиці православна церква називає успінням, а не смертю, бо смерть як повернення землі її тіла, а духа — Бога, її не торкнулася. Вона лише заснула, щоб у ту ж мить пробудитися для життя вічного і після трьох днів з нетлінним тілом вселитися в небесне нетлінне житло. Саме після Успіння починається бабине літо, яке триватиме ще весь перший місяць осені.

З повагою, Голова Чабанівської селищної ради, Олександр Киризлієв

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика