В Україні 25 січня відзначають День святої Тетяни - мучениці, яка постраждала за християнську віру в часи Римської імперії. Довгий час в Україні цей день відзначається як неофіційний День студентів.

 

За історичними переказами свята Тетяна була дочкою римського проконсула, побожного християнина, яка таємно прийняла християнство і була страчена в 225 році після відмови повернутися до попередньої віри.
Батько святої Тетяни був шанованим римлянином, проконсулом, але в той же час - таємним християнином. У молодому віці Тетяна вирішила присвятити своє життя Ісусу і прожити його в непорушеному дівоцтві. Згодом її долучили до посвячених Богу жінок-діаконіс римської церкви.
Великомучениця постраждала під час гоніння на християн при імператорі Олександрі Севері. Її схопили і привели в язичницький храм Аполлона, де примушували принести жертву поганському ідолу. Коли вона відмовилася, святу Тетяну жорстоко катували, проте твердість її віри і терпіння були непохитні. Згідно з переказами, тортури, яким піддавали святу Тетяну, або не завдавали їй шкоди, або за ніч сліди їх безслідно зникали, або самі мучителі страждали від ударів, які наносилися невидимою рукою.
Уражені стійкістю святої, її мучителі самі прийняли християнство, а голодний лев, який був випущений на святу Тетяну на арені цирку, почав лащитися до неї. У підсумку, перелякані гонителі засудили мученицю на страту мечем. Разом з нею був страчений і її батько.
З повагою, ОЛЕКСАНДР КИРИЗЛІЄВ

 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика