Бажаю всім духовного піднесення, миру та достатку!
За православними переказами святий народився приблизно в 3-му столітті і був сином відомого багатого язичника. Батько Пантелеймона відправив його вчитися лікарській справі. Згодом він став одним з найкращих і найшанованіших лікарів. Трохи пізніше він познайомився з проповідником Єрмолаєм. Саме цей чоловік розповів Пантелеймону про християнство і навернув його у віру.

Вже тоді Пантелеймон повірив в Ісуса Христа, коли просив у Бога допомоги, щоб вилікувати тяжко хвору дитину. Хлопчика вкусила змія і ніякі ліки не допомагали, тоді святий Пантелеймон почав молитися і сталося диво зцілення. Після цього цілитель вирішує присвятити своє життя християнству і служінню Богу. Коли мученику за повелінням імператора Максиміліана відтяли голову, із рани потекло молоко. Олив¬кове дерево, до якого був прив'язаний святий, на момент його смерті вкрилося плодами. Багато з тих, хто був присутнім при страті святого, увірували в Господа Ісуса Христа. Тіло святого, яке вкинули у вогнище, залишилося у вогні неушкоджєним і було по¬ховане християнами
У православній церкві святий Пантелеймон відомий не тільки як цілитель, ще він вважається покровителем воїнів та лікарів.

З повагою ОЛЕКСАНДР КИРИЗЛІЄВ

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика