19 серпня увесь православний світ відзначає велике християнське свято — Преображення Господа Бога і Спаса Ісуса Христа на горі Фавор.

З історії свята...Як розповідають церковні перекази, Ісус Христос преобразився перед своїми учнями-апостолами Петром, Яковом та Іоаном на горі Фавор. Він це зробив для того, щоб показати своїм учням всю Небесну духовну славу, яка послідує за тимчасовими земними стражданнями людей. Так, під час преображення, обличчя Ісуса Христа просяяло як сонце, одяг зробився білим, як світло в ясному небі.
Тоді до Нього з'явилися два старозавітних пророка Мойсей та Ілля. Вони довго розмовляли з Господом про Його близький відхід. У той же момент їх осінила небесна хмара і з неї почувся голос: «Цей є Син Мій улюблений, про Нього ж благоволіть, Його слухайте!».
Відзначається, що святкуванням Преображення Господнього православна церква урочисто сповідує і прославляє з'єднання Божества і людства в особі Ісуса Христа. Своїм Преображенням Господь благоволив захистити Своїх учнів від зневіри і звів їх до вищої надії серед лих, які повинні були осягнути їх у цьому світі.

Це одне із 12 найбільших християнських свят, відзначається православними та греко-католиками. Святкування Преображення триває 9 днів, з 18 до 26 серпня. Припадає на Успінський піст або Спасівку, проте цього дня дозволяється споживати рибу, олію та вино.
У це свято за древнім церковним звичаєм святять груші, яблука, мед і обжинкові вінки або жмут колосся жита й пшениці. Тому в народі цей день називають Другим, або Яблучним, Спасом. Свято Преображення обрано для благословення плодів, бо в Єрусалимі саме в ту пору дозрівав виноград, який і прийнято освячувати в цей день. Церква, благословляючи принесені плоди, утверджує думку про те, що все ,- від людини до рослини, повинно бути присвячене Богу, як Його творіння.
За народними прикметами, Яблучний Спас означає настання осені і перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після Спаса стають набагато холоднішими.
Бажаю всім українським родинам миру, злагоди, сімейного благополуччя та достатку!

З повагою, ОЛЕКСАНДР КИРИЗЛІЄВ

 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика