28 серпня за новим стилем і 15 серпня за старим стилем православні та греко-католики відзначають свято Успіння Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії. 
За православною традицією у цей день Церква згадує про Успіння Божої Матері. Подія забарвлена одночасно сумом тому, що це день закінчення життєвого шляху Богородиці та водночас радістю з'єднання її з своїм сином Ісусом Христом.

За три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності. В цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. 
Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа.
Смерть Богородиці православна церква називає успінням, а не смертю, бо смерть як повернення землі її тіла, а духа — Богу, її не торкнулася. Вона лише заснула, щоб у ту ж мить пробудитися для життя вічного і після трьох днів з нетлінним тілом вселитися в небесне нетлінне житло. 
Нехай Пресвята Богородиця буде заступницею кожної української родини!
З повагою , ОЛЕКСАНДР КИРИЗЛІЄВ

 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика