День Святого Миколая – свято особливе та довгоочікуване, особливо для дітей. Це свято коли збуваються дитячі мрії та бажання! Свято, яке чекають цілий рік! 19 грудня – одна із найочікуваніших дат у році, день, перед яким усі дітлахи намагаються бути якомога чемнішими та слухнянішими, щоб святий Миколай завітає з подарунками у кожен дім, у кожну родину, до кожного малюка.
За легендою, Святий Миколай був покровителем не тільки дітей, але й мандрівників. Православна Церква відзначає це свято 19 грудня.
Мало кому відомо, що в цьому святі прихована історія життя людини, яка жила у другій половині третього сторіччя. Він прославився своєю добротою, чуйністю і допомогою нужденним людям, особливо він любив дітей, бо називав їх Ангелами Божими.
Миколай, за переказами, був народжений в місті Патари, в Лікії. Його батьки були правовірними людьми. Хлопчик з ранніх років виділявся серед інших особливою любов'ю і чуйністю, милосердям до оточуючих, завжди допомагав бідним, роздавав убогим монети, залишаючи у своїх руках тільки необхідне. За добродушність і милосердя Миколай отримав велику подяку і шану від людей і був піднесений дорангу святих.
В оповідях про святителя Миколая говориться, що він відвідав Єрусалим, а також побував у всіх святих куточках планети, поклоняючись і щиро молячись Богові.
За традиціями і прикметами свята…
Батьки в ніч напередодні торжества кладуть подаруночки дітям під подушку, або в дитячі шкарпеточки чи взуття. Найчастіше це солодощі, цукерки, шоколад, мандарини та яблука. Кажуть, що подарунки отримують добрі та слухняні дітки, а тим, хто погано поводився, покладаються лише камінці або різочку (прутик). Проте маленькі хлопчики і дівчатка в очікуванні чарівного свята і подарунків не вередують, поводяться гідно, намагаючись сподобатись Святому Миколаю.
Існує також загадкове повір'я: якщо в переддень чарівного свята загадати заповітне бажання, то Святий Миколай його обов'язково виконає. Діти, які вже вміють писати, в листах просять покровителя здійснити мрії. Саме доброта і віра в чудо здатні зберігати все найдорожче в людських душах.
Вважається, що свято Миколая – останній день у році, коли можна розрахуватися з боргами. Сам святий Миколай мав багатства, але завжди ділився ними з нужденними.
Усі ми знаємо, що в ніч перед святом, як усі поснуть, миттю прилітає на золотих санях святий Миколай, – із білою бородою, в теплому кожусі, а головне – з великим мішком подарунків.
Разом з Миколаєм приходить ще 2 ангели і 2 чортики – і от саме вони розповідають Чудотворцю, якого саме подарунка заслужила ця дитина.
Але і дорослі й діти завжди вірять у перемогу святого Миколая Чудотворця, де завжди перемагає добро і кожна дитина (велика чи маленька) отримає свій довгоочікуваний подарунок. Це очікуване дітворою свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей. Чудесну традицію передають з покоління в покоління, а вона прищеплює головні цінності нашим дітям.
У цей гарний день щиро вітаємо усіх жителів Чабанів та Новосілок, особливо дітей, із Днем Святого Миколая! Нехай Чудотворець принесе у наші домівки мир, добро, радість, сімейне благополуччя та, безумовно,- солодкі подарунки!

З повагою, Голова Чабанівської селищної ради
Почесний Голова ГО «Розвиток Київщини» ОЛЕКСАНДР КИРИЗЛІЄВ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика