Вечір напередодні Старого Нового Року в народі називають Щедрий вечір, Василів вечір, або свято Маланки. Традиційно, цього вечора господині готують кутю, але не просто багату, як на Різдво, а щедру. Також, на українському столі обов’язково мають бути страви зі свинини, ковбаси, кров’янка, сало, холодець, вареники та пироги, якими пригощають рідних, гостей, а також посівальників і щедрувальників.

У Щедрий вечір обов’язково щедрують, а наступного дня – посівають. Молодь збирається компаніями і ходить від одного дому до іншого. Ці гарні українські традиції супроводжуються словами побажань добра, здоров’я і благополуччя сім’ям, піснями, танцями і засіванням зерна з побажаннями багатого врожаю. Щедрують дівчата, посівають чоловіки , а не навпаки, щоб не відлякати удачу на весь рік.
Старий Новий рік святкується 14 січня на свято святого Василія Великого (329—379), архієпископа Кесарії Кападокійської, що в Малій Азії, який прославився своєю благочинністю та благодійністю. Він навернув до християнської віри чимало людей. До того ж святий Василій – покровитель землеробства та домашніх тварин, за що в Україні його вельми шанують. Він є Ангелом-Охоронцем для багатьох мужчин з іменем Василь. Церковні джерела характеризують його як аскета, богослова і вченого, автора кодексу чернечого життя.
14 січня — за церковними святами — свято Обрізання Господнє.
Святкування Старого Нового Року є історичним унікальним феноменом – Старий Новий Рік, додаткове свято тільки у певних країнах , що вийшов через розбіжності в днях Юліанського і Григоріанського календарів. Завдяки цьому у нас є можливість відзначити два новорічних свята – 1 та 14 січня. Назва події безпосередньо показує його нерозривний зв'язок зі старим літочисленням, згідно з яким православні люди аж до 1918 року відзначали Новий Рік.
13 січня установлене свято на честь знатної римлянки Меланії (Маланки), яка з юних років і до кінця своїх днів (померла в 439 р.) прямувала до Христа.
Зустрічаймо Старий Новий рік – з веселими піснями та застіллям! Нехай настрій буде святковим, сонячним навіть у холодну січневу пору, нехай здійсняться всі бажання, задумані в ці чарівні дні! Нехай новорічна казка буде маленьким вогником у душах людей аж до наступного Різдва!
Нехай прийдешній рік виправдає самі добрі надії і прагнення, принесе достаток і добробут!
Хай панують у наших домівках взаєморозуміння, мир та любов!
Веселих свят та дзвінких щедрівок!

З повагою Голова Чабанівської селищної ради
Почесний Голова ГО «Розвиток Київщини» ОЛЕКСАНДР КИРИЗЛІЄВ

 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика