З року в рік, 28 серпня, Православна Церква святкує свято Успіння Пресвятої Богородиці .
З історії святкування, за історичними дописами…

Після хресної смерті Господа Ісуса Христа Пречиста Його Мати близько 15 років про жила в Єрусалимі, в домі апостола Іоанна Богослова.
Живучи в Єрусалимі, Матір Божа любила відвідувати ті місця, на яких часто бував Спаситель - де Він постраждав, помер, воскрес і вознісся на небо. Вона молилася на цих місцях, плакала, згадуючи про страждання Спасител, і раділа на місці Воскресіння та Вознесіння Господа. Вона часто молилася і про те, щоб Христос швидше забрав її до Себе на небеса.
Одного разу, коли Пресвята Марія молилася на Оливній горі,до неї з'явився Архангел Гавриїл з фініковою гілкою в руці і приніс їй радісну звістку, що через три дні закінчиться їїземне життя і Господь забере її до Себе.
Пресвята Богоматір зраділа цій звістці, розповіла про це апостолу Іоану і стала готуватися до своєї кончини. Решту апостолів в той час не було в Єрусалимі, вони розійшлися по інших країнах проповідувати про Спасителя.
Богоматір бажала попрощатися з ними, і ось Господь чудесним чином зібрав всіх апостолів до Неї, крім Фоми, перенісши їх Своєю всемогутньою силою.
Божа Матір втішала їх, обіцяючи не залишати їх і всіх християн після Своєї смерті, завжди молитися за них.
В час кончини незвичайне світло осяяло кімнату, де лежала Божа Матір, - Сам Господь Ісус Христос, оточений Ангелами, явився і прийняв її пречисту душу.
Апостоли поховали тіло Божої Матері за у Гефсиманському саду, в печері, де спочивали тіла їїбатьків і праведного Йосифа. При похованні відбулося багато чудес. Від дотику до одра Божої Матері сліпі прозрівали, біси виганялись і будь-яка хвороба зцілювалась.
Через три дні після після поховання Божої Матері прибув у Єрусалим і апостол Фома. Він дуже засмутився тим, що не попрощався з Божою Матір'ю, і всією душею бажав поклонитися Її пречистому тілу. Апостоли, зглянувшись над ним, вирішили піти і відвалити камінь від могильної печери, щоб дати йому можливість попрощатися. Але коли відкрили печеру, то не знайшли тіла, а тільки одні похоронні пелени.
Здивовані апостоли повернулися всі разом в будинок і молилися Богу, щоб Він відкрив їм, що сталося з тілом Божої Матері. Увечері, після закінчення трапези, під час молитви вони почули ангельський спів. Подивившись нагору, апостоли побачили в повітрі Божу Матір, оточену Ангелами, в сяйві небесної слави…
Бажаю в цей величний день всім нам сили та величі духу, міцної та непохитної віри! Нехай Божа Матір охороняє та благословляє кожну українську родину!

З повагою, Голова Чабанівської селищної ради
Почесний Голова ГО «Розвиток Київщини» ОЛЕКСАНДР КИРИЗЛІЄВ

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика