У профільній комісії Чабанівської селищної ради працюють над пропозиціями щодо затвердження нових економічно обґрунтованих тарифів у Новосілках і Чабанах, що є вимушеною необхідністю.

 

У профільній комісії Чабанівської селищної ради працюють над пропозиціями щодо затвердження нових економічно обґрунтованих тарифів у Новосілках і Чабанах, що є вимушеною необхідністю. Наразі комунальні підприємства є збитковими. Жителям можна скористатися ефективною програмою субсидій.

НОВОСІЛКИ

З початком нового опалювального сезону тариф КП «Керуюча компанія Новосілки» на тепло орієнтовно зросте вдвічі. Головний фактор зростання - збільшення цін на газ та електроенергію. 93% суми, на яку буде збільшено тариф, в Національній комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг пояснюють саме цим. Коригування паливної складової пов’язане з рішенням уряду про зміну тарифу на газ, що використовується при виробництві тепла для населення. З 1 травня Кабмін встановив граничну ціну для підприємств теплокомуненерго у розмірі 6879 гривень замість майже 3000, що були раніше.

За словами директора КП «Керуюча компанія Новосілки» Василя Губенка необхідність підняття тарифів продиктована рішеннями центральної влади. «На нашому підприємстві вартість тепла складається з декількох частин: 73% - ціна на газ, 19% - заробітна плата, податки та ремонтні роботи, 8% - електроенергія, яка до речі теж в цьому році вже дорожчала три рази», - говорить Губенко.

ЧАБАНИ

Комунальне підприємство «Керуюча компанія Чабани» на формування тарифу на тепло не впливає. Допоки триває процес повернення котельні у підпорядкування Чабанівської селищної ради, тариф підвищила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ще у 2015 році.

У комунальному підприємстві Чабанів склалася критична ситуація, спричинена невідповідністю діючих тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення їх реальній собівартості. Поточні тарифи не відшкодовують в повному обсязі витрат на ці послуги і не забезпечують безперебійну та якісну роботу підприємства, – не має змоги сплачувати в повному обсязі за електроенергію для водовідведення. Тарифи на воду селищною радою були затверджені ще два роки тому. Таким чином, вони вже не можуть виконувати свого економічного призначення і повертати підприємству кошти затрачені на виробництво.

Н априклад, протягом останніх років фінансовий стан КП «Керуюча компанія Чабани» погіршився. Станом на перше липня кредиторська заборгованість перед АК «Київводоканалом» становить – 358297,83 грн. Зараз фактична собівартість послуг водопостачання та водовідведення – 17,99 грн. Зростання тарифу обумовлюється постійним збільшенням складових витрат. У першу чергу, необхідно сплачувати податки, зарплату, за спожиту електроенергію, а також купляти матеріали, необхідні для безперервного процесу подачі води селищу.

СУБСИДІЇ

Щоб підвищення тарифів якнайменше відобразилося на бюджеті місцевих жителів необхідно оформлювати субсидію. Для 5,5 мільйонів українських родин, які вже користувалися пільгами, грошову допомогу на майбутній сезон нараховуватимуть автоматично. Проте, якщо ви ще не маєте субсидії, то важливо пам’ятати про деякі нюанси. Кабмін жорстко обмежує кількість газу, електроенергії, тепла, холодної та гарячої води, які можуть споживати громадяни, що розраховують на житлову субсидію. Також до уваги береться «житловий мінімум»: 13,65 квадратних метрів на людину плюс 35,22 «квадратів» на сім’ю. Якщо ви опалюєте житло газом, для отримання матеріальної допомоги необхідно витрачати не більш ніж 5,5 кубометрів газу на квадратний метр житла. Якщо «палите» електрикою - 65 кВт на метр.

Розраховувати на отримання субсидій від держави можуть не лише малозабезпечені верстви населення. Приміром, ви можете володіти доволі не бюджетним автомобілем, але головне щоби він був придбаний раніше ніж за рік до моменту оформлення субсидії. Правила, встановлені урядом забороняють нараховувати компенсацію за «комуналку» тим, хто в останні 365 днів робив покупки на суму 50 000 гривень і більше.

Чабанівська селищна рада інформує, що з травня 2015 року за субсидіями зверрнулося близько 900 власників квартир, більше половина з них - пенсіонери, які сплачують невелику частину свого доходу - це приблизно до ста гривнів. При збільшенні тарифу на водопостачання і водовідведення користувачам субсидії необхідно встановити лічильника, так як в программу субсидії встановлена соціальна норма - чотира метри кубічних на одну особу, при умові наявності засобу обліку. Нарахування плати без засобів обліку проводиться з розрахунку 6,1 метр кубічний на одну особу

 

Для оформлення субсидії необхідно написати відповідну заяву та подати декларацію про доходи, копію паспорта та ідентифікаційного коду, пенсійне посвідчення (за наявності), свідоцтво на право власності, платіжні документи з особовими рахунками про оплату послуг. Покривається сума, яка перевищує 15% від доходів родини. Пам’ятайте, що для кожного домогосподарства розмір допомоги розраховується індивідуально за певною формулою з урахуванням коефіцієнтів, затверджених Кабміном. Отримати більш детальну інформацію ви зможете у Чабанівській селищній раді, у відповідальної особи Людмили Скрипник, контактні телефони: (044)-526-23-74 та (044)-526-0618. Також ознайомитися з вимогами уряду щодо споживання «комуналки» можна у постанові Кабміну № 409.

Матеріал підготував Максим Шилін

 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика