Інформує населення про необхідність підняття тарифів на тепло, водопостачання та водовідведення у Новосілках

 

В кінці березня 2016 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг прийняла рішення про підвищення граничної ціни на природній газ для виробництва теплової енергії для населення з 2994 грн. до 6879 грн. за 1000 м.куб. Зважаючи на те, що левова доля у вартості теплової енергії становить вартість природного газу, тією ж таки комісією 09.06.2016 року було затверджена вартість теплової енергії для населення виликим виробникам теплової енергії всієї України, дивитися додаток №8 Інформація про тарифи з теплопостачання для населення станом на 01.07.2016 року по Київській області.

Відповідно до чинного законодавства, підприємства, які виробляють не велику кількість теплової енергії (менше 18000 Гкал. на рік), рішення про затвердження тарифів приймають місцеві органи влади.

За звичай, відповідно до законів економіки, у малих виробників собівартість послуг є вищою.

Після отримання вартості природного газу, КП "Новосілківська керуюча компанія житлово-комунальних послуг", розрахували тарифи на послуги з централізованого опалення, згідно Постанови Кабінету міністрів № 869 від 01.06.2011 року та подали їх на затвердження Чабанівської селищної ради.

Вартість електроенергії в структурі теплової енергії становить близько 8 %. До речі, електроенергія з часу останнього збільшення вартості теплової енергії виросла з 1,82 грн. за кВат.·год. до 2,19 грн. за кВат.·год.

Одним із чинників які збільшують вартість теплової енергії є зношеність та застарілість обладнання котельні та теплових мереж. Якщо взяти обладнання котельні, то котли які встановлені на ній 1968 року випуску, які на даний час працюють з ККД 83%. В зношеному стані знаходяться й значна частина тепломереж, які будувались 30-40 років тому та мають не достатню теплоізоляцію. Це тепломережа від ДНЗ «Яблучко» до будинку по вул. Садова, 6; тепломережа від будинку по вул. Садова, 17 до будинку по вул. Садова, 11, вул. Садова, 7 та вул. Садова, 5; тепломережа від будинку по вул. Садова, 7 до будинку по вул. Садова, 8, тепломережа від будинку по вул. Садова, 7 до будинку по вул. Садова, 1. 

В критичному стані знаходяться тепломережа яка йде від котельні до будинку по вул. Нова, 3 протяжність близько 1 тисяч метрів і більша частина якої в опалювальний період знаходиться в воді і втрати тепла на якій дуже великі.

Загальні втрати теплової енергії в тепломережах села Новосілки становлять 10,8%. Враховуючи такий технічний стан, кількість природного газу на вироблення та транспортування теплової енергії до споживачів на 1 Гкал. становить 163 м.куб. загальною вартістю 1 122 грн., складова електроенергії становить 123 грн. Всього у вартості теплової енергії вартість енергоносіїв становлять 1 245 грн. на одну Гкал.

Хоча можна відзначити, що після обрання головою Чабанівської селищної ради Киризлієва О.Ф. ситуація на цьому напрямку кардинально змінилась. Було виділено кошти з бюджету Чабанівської селищної ради на проект реконструкції котельні 400,0 тис.грн. – роботи знаходяться на завершальному етапі. Було виділено кошти на заміну тепломережі від будинку по вул. Садова, 3 до будинку по вул. Садова, 17 та на тепломережу від будинку по вул. Садова, 18 до ДНЗ «Яблучко», до будинку по вул. Озерна, 9 та до будинку по вул. Озерна, 8. Роботи виконано на 1 мільйон гривень. Роботи в основному завершені, залишилось виконати роботи по благоустрою біля будинків по вул. Озерна, 9 та вул. Озерна, 8. Також під патронатом Киризлієва О.Ф. йдуть переговори про підключення житлового будинку по вул. Нова, 3 до котельні ПП «ВПК», яка працює на альтернативному паливі (на пелетах) та здійснює надання послуг з теплопостачання для Новосілківської ЗОШ. Що дасть змогу вивести з експлуатації тепломережу протяжністю близько кілометра з найбільшими втратами тепла.

Також по ініціативі голови Чабанівської селищної ради Киризлієва О.Ф. було виділено 300 тис.грн. на роботи по переведенню котлів ДКВР з парового на водогрійний режим. Роботи також підходять до завершення, що також дасть економію енергоресурсів та спростить експлуатацію котлоагрегатів.

Подібні дії вже проводились діючим головою Чабанівської селищної ради в грудні 2015 року. Як відомо комунальному підприємству «Новосілки» не підвищувались тарифи ні 2014 р. ні 2015 р. До речі теплопостачальному підприємству Києво-Святошинській тепломережі, яка постачає теплову енергію смт. Чабани НКРЕКП підвищила теплову енергію в 2014 р. до 410 грн. за 1 Гкал. у 2015 р. до 655 грн. за 1 Гкал., а КП «Новосілки» всі ці роки працювало по тарифам 343 грн. за 1 Гкал. Що звичайно спричинило значну різницю в тарифах та великий бог за природній газ. Як уже були сказано, обраний голова Чабанівської селищної ради Киризлієва О.Ф. в грудні місяці 2015 року добився субвенції з Державного бюджету на різницю в тарифах і КП «Новосілки» була компенсована різниця в тарифах та погашена заборгованість по водопостачанню та водовідведенню на суму 554,7 тис. грн. та погашений борг за природній газ на суму 1204,9 тис.грн.

 

Не зважаючи на значне підвищення вартості теплової енергії, яке спричинене непомірним зростанням вартості природного газу та електроенергії завдяки старанням голови Чабанівської селищної ради Киризлієва О.Ф. та депутатського корпусу для мешканців села Новосілки теплопостачання буде чи не найнижчим у Київській області та взагалі по Україні.

 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика