Інформує населення про необхідність підняття тарифів на водопостачання та водовідведення в Чабанах

 

Основною метою діяльності Комунального підприємства «Керуюча компанія Чабани» є забезпечення безперебійного та якісного постачання питною водою споживачів селища.

На сьогоднішній день на КП «Керуюча компанія Чабани» склалася критична ситуація, спричинена невідповідністю діючих тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення їх реальній собівартості.

Діючі тарифи не відшкодовують в повному обсязі витрат на послуги з водопостачання та водовідведення і не забезпечують безперебійну та якісну роботу підприємства. Підприємство не має змоги сплачувати в повному обсязі за електроенергію, скидання стоків.

Тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення для населення були затверджені рішенням сесії Чабанівської селищної ради №727 від 17.07.2014 року.

Так з часу встановлення діючого тарифу відбулося зростання основних складових тарифів, а саме:

витрати на електроенергію у зв’язку із зростанням тарифів на електроенергію на 94%;
витрат на паливно-мастильні матеріали на 52%;
виплати на оплату праці у зв’язку із зростанням мінімальної зарплати на 20%;
витрати на податки на 43%.

Метою підвищення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення є впорядкування тарифів для створення умов економічно ефективної та безперебійної роботи підприємства при повному покритті витрат підприємства за надані послуги, досягнення рівня економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво з урахуванням технічних можливостей підприємства.

Таким чином, діючі тарифи послуг з водопостачання та водовідведення вже не можуть виконувати свого екологічного призначення і повертати підприємству кошти затрачені на виробництво.

Протягом останніх років фінансовий стан підприємства погіршується, Станом на 01.07.2016 року кредиторська заборгованість перед АК «Київводоканалом» становить – 358297,83 грн.

Заборгованість на покриття різниці в тарифах для населення становить на 01.07.2016 року – 777,3 грн.

водопостачання – 361,1 грн.
водовідведення – 416,2 грн.
Станом на 01.07.2016 року фактична собівартість послуг становить – 14,22 грн.
водопостачання – 6,44 
водовідведення – 7,78

Різниця між встановленими тарифами для населення та фактичною собівартістю складає на послуги з водопостачання і водовідведення– 6,06 грн.

Зростання собівартості послуг обумовлюється постійним зростанням складових витрат

В першу чергу необхідно сплачувати податки, виплачувати заробітну плату, проводити оплату за спожиту електроенергію, а також здійснювати придбання матеріалів, необхідних для безперервного процесу подачі води селищу (ПММ матеріалами для усунення аварій) Коштів які находять від реалізації послуг недостатньо для повної оплати усіх витрат.

КП «Керуюча компанія Чабани» подала до Чабанівської селищної ради проект на затвердження тарифу з централізованого водопостачання та водовідведення у розмірі 17,92 грн./м³.

Тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення сформовані відповідно до вимог Порядку формування тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення затверджених постановою КМУ № 869 від 01.06.2011 року.

Значну частину витрат на ремонт інженерних мереж, поточний ремонт водопровідних та каналізаційних мереж взяла на себе Чабанівська селищна рада. За рахунок коштів Чабанівської селищної ради, а це 1 089 570 грн. проведено

поточний ремонт внутрішніх водопровідних мереж по підвалу житлового будинку по вулиці Машинобудівників, 5 
поточний ремонт водопровідної мережі до водопровідної станції другого підйому по вулиці Машинобудівників
поточний ремонт огорожі ділянки водного господарства по вулиці Машинобудівників 
поточний ремонт внутрішніх мереж насосної водопровідної станції другого підйому по вулиці Машинобудівників 
аварійний ремонт зовнішньої мережі водопроводу по вулиці Покровська по перетині з вулиці Юності.
поточний ремонт мереж ХВП в будинку по вулиці Машинобудівників 2
поточний ремонт ХВП в будинку по вулиці Машинобудівників 6Б
поточний ремонт мереж каналізації в будинку по вулиці Машинобудівників 5
придбали та відремонтували насосне обладнання для артсвердловин.

 

Завдяки підтримки голови Чабанівської селищної ради та депутатського корпусу значна частина витрат на ремонт мереж лягає не на плечі мешканців.

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика