Тарифи на тепло в Новосілках не змінювались з 2011 року. Вартість електроенергії з того часу зросла майже вдвічі, а газу в 2,3 рази. «Нинішні тарифи є збитковими та утворили заборгованість підприємства за блакитне паливо на суму близько двох мільйонів гривень», – каже директор КП «Новосілки» Василь Губенко. Єдиний вихід, за його словами, підвищувати тарифи.

 На такий не популярний крок місцева влада забов’язана піти аби новосілківське кому нальне підприємство не отримувало й далі штрафних санкцій. Наразі НАК «Нафтогаз» нарахував їх у розмірі 640 тисяч гривень. Газовий монополіст намагається витребувати ці кошти за допомогою феміди. Справу у суді першої інстанції КП «Новосілки» виграло, але НАК «Нафтогаз» подала апеляцію. І якщо ситуацію, щодо штрафу можливо вдасться врегулювати, то двомільйонний борг платити доведеться. Голо ва Чабанівської селищної ради Олександр Киризлієв запевнив – гроші на його погашення знайдуть, але у майбутньому допускати такого не можна. На третій сесії, яка відбудеться вже 17-го грудня, депутатам запропонують підтримати пропозицію, щодо збільшення вартості тарифів на теплоенергію для мешканців Новосілок. Планується встановити вартість за 1 Гкал, як у Чабанах – у розмірі 655 грн. А за відсутності лічильника у будинку, 1 квадратний метр опалювальної площі коштуватиме 16 грн 14 коп, що відповідало би тарифам Києва. Але навіть тоді вартість комунальної послуги у Новосілках залишиться чи не найнижчою по області. Не суттєво відчути можливе збільшення тарифів місцевим мешканцям допоможе ініціатива селищної ради: заміна всіх старих вікон на сходових клітинах і дверей будинків у населеному пункті. Таким чином, зменшиться кількість використаного газу на 30%. Також за останніми даними КП «Новосілки» державні субсидії оформили лише 151 особа, але таку можливість мають приблизно 40-50% населення всіх Новосілок!

 

Депутати селищної ради мають затвердити пропозицію директора КП «Новосілки» Василя Губенка, тоді платіжки за січень місцеві мешканці отримають згідно нових тарифів на теплоенергію. До того часу вже мине половина опалювального сезону, де розрахунки велися за старими цінами на комунальну послугу і підвищення тарифу не буде настільки помітним.

 

Матеріал підготував МаксимШилін

 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика