Навесні у Новосілках розпочнеться будівництво багатоквартирного будинку. Селищна рада вже затвердила необхідну проектну документацію. Для зведення новобудови знесуть старі погреби біля озера. Таким чином, близько ста осіб, що живуть у старих гуртожитках за адресою Озерна 3 та 7, переселяться у повноцінні квартири.

Будівництво планують роз-почати у квітні-травні. Нове житло отримуватимуть за такою схемою: 20 м² у гуртожитку дорівнюватиме трохи більше 30 м², тобто однокімнатна квартира. Ті родини, які мали у своєму розпорядженні 40 м² житлової площі у гуртожитку, заселяться в двокімнатні апартаменти, або матимуть змогу отримати дві однокімнатні квартири. Також, якщо запропонована кількість квадратних метрів виявиться замалою, то передбачена можливість доплати по собівартості. Жителі гуртожитків щодо нового проекту оптимізму не приховують. Зізнаються, що у старих оселях умови м’яко кажучи не дуже, а місцями, навіть, жахливі.

Родина Павлюків мешкає вчотирьох у кімнатці на двадцяти квадратних метрах. Чоловік із дружиною на Озерній 3 живуть із 90-го року. Для їхніх вже дорослих дітей гуртожиток і домівка слова синоніми. Іншого життя вони не знають. Голова родини, Віктор, говорячи про незручності, одразу згадує душову кімнату, тут вона одна на 24 кімнати. Загальну проблему відсутності гарячої води у Новосілках певний час намагалися вирішити за допомогою бойлера. Проте агрегат, об’ємом лише на двісті літрів,

Навесні у Новосілках розпочнеться будівництво багатоквартирного будинку. Селищна рада вже затвердила необхідну проектну документацію. Для зведення новобудови знесуть старі погреби біля озера. Таким чином, близько ста осіб, що живуть у старих гуртожитках за адресою Озерна 3 та 7, переселяться у повноцінні квартири.

тільки ускладнив ситуацію: нескінченні черги і як наслідок постійні сварки з приводу того, хто та скільки має платити. Бойлер довелося відключити. Зараз прийняти душ – цілий процес! «Ставимо відеречко на кухні, нагрівається вода, а якщо врахувати, що ми живемо на другому поверсі, то з цією гарячою водою ми потім ідемо вниз, бо душова кімната у нас на першому поверсі. Так що одне відеречко, тазик – так і миємося. Все як у тридцяті роки», - обурюється Віктор.

Ще одна незручність – туалет. У гуртожитку Павлюків на кожному поверсі по три кабінки. Аби якось полегшити собі життя люди розробили графік, бо встигати на роботу хочуть всі. Для

решти ранкових процедур є інше спеціально відведене місце. «Дві кухні і всього три раковини. У цих раковинах можна і зуби почистити, і як то кажуть похлюпатися, і можна картопельку почистити», - розповідає Віктор.

Також, неприйнятні умови у гуртожитку для проживання літніх людей. Володимир Панєльнік страждає на хворобу Паркінсона. Наприклад, відро з гарячою водою, щоб прийняти душ, він сам не донесе. А санітарно-гігієнічні умови ним сприймаються у декілька разів складніше, ніж здоровою людиною.

Жителі гуртожитків на Озерній 3 та 7 підписали з забудовником угоду про наміри. Згідно неї він обладнає оселі санвузлом, газовою плитою, поклеїть шпалери та постелить лінолеум. Після переселення людей, гуртожитки знесуть і зведуть там наступну чергу багатоповерхівок. На озері, поруч із житловим комплексом, облаштують набережну та зроблять там зону відпочинку з майданчиками для дітей і занять спортом.

 

Матеріал підготував Максим Шилін

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика