Вони обіцяли райський куточок, і їм повірили. Керівники місцевої влади роками передавали в оренду приватним підприємцям гектари землі. Ті, у свою чергу, обіцяли побудувати сучасні спортивні комплекси та зони відпочинку. Деякі договори діють вже десять років, але стан наданих у тимчасове користування територій не покращується, а стає лише гіршим.

 Озера, надані в оренду, могли б бути парковими зонами громади

Новосілківське озеро передали в оренду на 49 років приватному підприємцю у жовтні 2005-го. Загальна площа водоймища разом із прилеглою територією складає 4,5 га. Орендар зобов’язувався, відповідно до умов договору, сплачувати на рік 2% від нормативної грошової оцінки, тобто 497 грн. 61 коп. за один календарний місяць. На сьогоднішній день сума оренди суттєво не змінилась.

Озеро і прилегла територія з багаторічними зеленими насадженнями передавалися у тимчасове користування для організації зони відпочинку. Через 10 років після укладання договору водоймище у Новосілках перебуває в жахливому стані. Причиною того стало неправильне проведення очисних робіт орендарем, і, як наслідок, замулилися джерела, які наповнювали озеро. Наразі воно поступово висихає. Більше того, у березні 2006-го за зверненням орендаря озера селищна рада надала йому дозвіл на виготовлення технічної документації і проектування ресторанно-готельного і банно-оздоровчого комплексів. Окремо він отримав зелене світло на розміщення рибацьких будиночків і шашличної. Однак наразі не створено жодних умов для комфортного відпочинку та дозвілля мешканців села.

Безгосподарне ставлення орендаря спостерігається і до Озера, надані в оренду, чабанівського озера, що біля житлового масиву Юність. Загальна площа території трохи більше одного гектару. Договір на 49 років укладали наприкінці березня 2006-го. Розмір щомісячного платежу за оренду становить 135 грн. 35 коп. За угодою приватний підприємець зобов’язувався облаштувати зону відпочинку і збирався займатися риборозведенням. На сьогодні орендарем не забезпечено виконання умов договору, а орендодавцем не проводиться контроль.

Протягом дев’яти років озеро не отримувало належного догляду, тому вздовж берегів почало скупчуватися сміття, а від води стоїть жахливий сморід. 

Чабанівське озеро як взірець доброго господарювання

Зовсім інша ситуація з центральним чабанівським озером, що знаходиться по вулиці Машинобудівників. За ним останні шість років доглядає Олександр Киризлієв. Він не тільки підтримує водоймище у належному стані, а ще й облагороджує прилеглу територію. Саме озеро регулярно чистять. Для цього придбали два човни. Також зробили плаваючий будиночок для качок і запустили рибу. Щомісячно Олександр Киризлієв особисто сплачує кошти за прибирання парку.

Стадіон на замку

Єдиний на два населені пункти новосілківський стадіон орендували на 25 років у лютому 2007-го. За початковими умовами приватний підприємець мав сплачувати 1% від нормативної грошової оцінки вартості, а саме 451 грн. 16 коп. на місяць. Цільове призначення земельної ділянки це розміщення спортивних споруд. Сучасних тренажерів на сьогодні там немає, власне, як і бігових доріжок. Навіть до тієї інфраструктури, яка є, не має вільного доступу. Молодь і діти залишилися без можливості займатися спортом. Сам договір не враховує особливостей об’єкту оренди. Згідно з ст. 24 ЗУ «Про оренду землі», селищна рада при передачі стадіону в тимчасове користування мала б зазначити, що це не просто вільна земельна ділянка, а територія з інфраструктурою. В угоді повинні були прописати ці особливості, надавши мешканцям можливість займатися спортом на стадіоні.

Місця відпочинку - громаді!

Депутати минулої каденції ще у 2008-му стосовно стадіону прийняли рішення № 355 «Про розірвання договору оренди земельної ділянки». Питання, чому за останні п’ять років теперішній голова Чабанівської селищної ради, маючи всі повноваження, не виконав його, залишається відкритим.

Два озера і стадіон надважливі для громади. На їх базі мають бути створені сучасні паркові зони і спортивні комплекси. Це одне з головних завдань майбутнього селищного голови. Буде справедливо, якщо нова місцева влада припинить

Чабанівське центральне озеро - місце для відпочинку селян

співпрацю з вищезгаданими орендарями. Натомість, повернить ці території у власність громади.

Матеріал та фото підготував Максим Шилін

 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика