Цієї весни на території Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК,  що знаходиться в центрі смт. Чабани, прилетіли лелеки.

Колектив лабораторії з цікавістю спостерігав за ходом будівництва гнізда, за клекотінням птахів за їх відносинами. 

Всі ми знаємо, що білий лелека став священним птахом у багатьох народів. Про це говорять хоча б численні легенди, казки, повір’я, поговірки, що дійшли до нас із тих часів. Давньогрецький історик Плутарх повідомляв, що в Тесалії того, хто вбив чорногуза, карали смертю. У греків лелека вважався птахом богині Гери, у римлян — Юнони. 

У німців, слов’ян, балтів ще з давніх часів білий лелека вважався птахом долі, провісником щастя і добробуту. Селяни вірили, що в дім, на якому з’явилося його гніздо, прийде щастя і злагода, в сім’ї припиняться сварки, діти ростимуть здоровими і не хворітимуть, у господаря садиби буде гарний урожай на полі, в околицях гнізда добре родитимуть фрукти. Село, в якому поселилося багато лелек, могло розраховувати на багатий урожай і не боятися посухи. Вважалося, що чорногузи добре розуміються в людях: селяться лише у добрих і працьовитих. Більше того, вони можуть навіть “перевиховувати” людей, впливати на їх подальшу долю. 

Будемо надіятись на щасливий поклик долі, яка послала нам цих птахів, що вплине на розвиток нашої установи. Не дивлячись на те, що лабораторія є провідною установою в галузі і акредитована відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 (ISO/IEC 17025:2005), її колектив є досить молодий, багато не одружених. 

Хочеться відмітити плідну співпрацю УЛЯБП АПК та нашої селищної ради. Надзвичайно важливо є те, що місцева влада має можливість при потребі використовувати потужну матеріально-технічну базу лабораторії. Тут працюють багато наших односельців. Слід зауважити, щоб стати співробітником лабораторії недостатньо мати просто освіту у даному напрямку. Слід володіти десятками аналітичних методів досліджень, знати і вміти використовувати надсучасне і коштовне обладнання, знати купу різної нормативної документації. Безумовно, такий рівень знань важко досягнути, тому у лабораторії створено цілу систему навчання робочого персоналу. Наша талановита молодь досить швидко має змогу опанувати ази лабораторної справи і за своїм вибором може вдосконалюватись у самих різних напрямках аналізувань: об’єкти навколишнього природного середовища (ґрунти, вода, повітря); агроресурси (добрива, пестициди, біологічні препарати, ветеринарні препарати, корми, насіння та садивний матеріал тощо); агросировина (зерно, м'ясо, молоко, яйця, оліє-жирова продукція, побічна продукція рослинництва і тваринництва тощо); харчові продукти (весь спектр: м'ясо-молочна та рослинницька продукція, аквакультура, продукція грибівництва, бджільництва, напої, тощо).

Отже, наша лабораторія – наша гордість. 

 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика