CВЯТКУВАННЯ ІВАНОВОГО ДНЯ!!! 6 липня в парку, біля озера ,що поруч з районним Будинком Культури в Новосілках, за сприяння Чабанівської селищної ради, для жителів Новосілок та Чабанів, було проведено святкування ІВАНА КУПАЛА! Свято Івана Купала, яке відмічається в народі сьогодні має глибоке давньослов’янське коріння. Існує багато легенд, переказів, наукових, релігійних поглядів, щодо святкування чи народного гуляння в цей день. Є прибічники цих гулянь, є і ті, які не розділяють поглядів, вподобань перших.

Але ми живемо в сучасній демократичній державі, намагаємося будувати суспільство з європейськими цінностями і повинні розуміти, чути один одного, бути толерантними та неупередженими. На святкування прийшли люди, які підтримують народну традицію святкувань у ніч на Івана Купала. Адже здебільшого, люди розуміють атрибутику свята (віночки, вогнище, гілки прикрашених дерев), як давню культуру нашого українського народу. Віночки, які плетуть дівчата і опускають на воду, за переказами і легендами, мають магічну та цілющу силу і хлопець, який знаходить віночок своєї нареченої, буде обов’язково з нею все життя разом, а сам віночок, який закидався в давнину на дах хати, уберігав від хвороб. Стрибаючи через Купальське вогнище, яке за переказами, має найбільшу міфічну силу, вірили, що відбувається ритуал очищення від всіляких хвороб, негативу. Особливість квітки папороті, яка нібито зацвітає саме в цю ніч на Івана Купала, оспівана в піснях, українському фольклорі. Адже той, хто буде володіти цією квіткою, матиме змогу розуміти мову будь-якого створіння та бачити заховані в землю скарби. Всі традиції та атрибути свята зводяться до одного – віри в щасливе майбутнє,знайти в житті собі пару, судженого, наречену. Кохану людину, зя якою будеш готовий прожити все життя, народити та виростити дітей, дати освіту та допомогти вибрати свій життєвий шлях, бути поруч і в радостях і у тривагах, достойно зустріти старість, бути не забутими та не обділеними увагою власних дітей, в яких колись "вклали душу". А це не міф, це реалії людської сутності, незалежно від нації, віросповідання, кожна людина хоче жити в здоров’ї, щасті, достатку, мирі та світлій і щирій любові! Тому, я всім бажаю віри в те, що завтрашній день для кожного з нас, стане саме таким! Нехай віночки знайдуть своїх закоханих, нехай у вогнище безповоротно підуть хвороби, життєві помилки та образи, все погане, а квітка папороті зустрінеться всім, хто її шукає!!!
Мені дуже приємно, що на свято завітало близько 1.5-2 тисяч місцевих жителів. Були діти, молодь, люди старшого покоління. Такого масштабного та чудового святкового видовища давно не бачили наші селища... Приємні та радісні емоції наших жителів від чудового театралізованого дійства, виконавців пісень та танців, fire-шоу з паркуром, дискотеки, музичного супроводу, смачних кулішу та вареників від наших дитячих садочків...Хочу відмітити, що свято наші організатори провели на високому професійному рівні! Представники культури та мистецтва дійсно зуміли всіх присутніх приємно здивувати!
Особливими словами подяки, за безпосередню участь та підготовку у проведенні культурно-мистецького заходу з нагоди святкування дня Івана Купала , хочу відмітити директора районного Будинку Культури Світлану Ляшук, художнього керівника Людмилу Тимченко, режисера українського драматичного театру "КОРИФЕЇ" Романа Корнієнко, керівника народного ансамблю "Дивоцвіт" Ігора Дячка, керівника дитячого вокального ансамблю Наталію Галинську, керівника дитячого хореографічного ансамблю Максима Субботіна, учасників Street Dance Club, воїнів АТО, депутатів Ігоря Ратушенко, Богдана Литовченко, Віктора Козака, Романа Подолянця, завідуючих ДНЗ Аллу Джемесюк та Ларису Товстоног, керівників комунальних підприємств Василя Губенко та Євгенія Мартиненко!
Спільними зусиллями, свого часу, нам вдалося прибрати занедбану та засмічену територію біля озера, пройти не проходимі хащі та побачити наше озеро у всій його красі! А тепер ми змогли біля нашого озера провести таке чудове свято!

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика