Вода з залізом і нітратами. У Чабанах із 40 відібраних зразків питної води тільки два відповідають державним санітарним нормам та правилам. Такі результати дав аналіз, що проводила атестована лабораторія міжнародної групи компаній «Ecofost». Дослідження ініціювала громадська організація «Розвиток Київщини». Пити воду, використовувати її для приготування їжі та у побуті без спеціальної обробки виявляється вкрай небезпечно.

 На аналіз воду приносили близько 50-ти мешканців вулиць Кірова, Польова та жителів багатоповерхівок, що використовують централізований водогін. Перевіряли її на вміст нітратів і заліза, запаху, кольоровості, мутності, жорсткості, а також на сухий залишок. Централізоване водопостачання забезпечує водою практично весь населений пункт. У водопроводі переви-щений показник вмісту заліза в 1,75 рази (залізо загальне – 0,35 мг/л, ДСанПіН 2.2.4-171-10 – до 0,2 мг/л). З медичної точки зору тривале вживання такої води призводить до захворювань печінки, збільшує ризик інфарктів, негативно впливає на нервову систему і репродуктивну функцію організму.

Незадовільний стан питної води з свердловин на Кірова і Польовій. Тільки зразки з Кірова 44 та Кірова 84 відповідають встановленим нормам з ДСанПіН 2.24–171-10. Ще за двома адресами вода наближена до ідеальних показників. Решта 36 зразків мають відхилення від стандартів щодо вмісту нітратів у середньому в два рази, і споживання такої води без додаткового очищення недопустимо. Особливо небезпечна така вода для дітей і немовлят. У них спостерігається дефіцит ферментів, що перетворюють метгемоглобін, який утворюється у наслідок потрапляння нітратів в організм, на гемоглобін. У разі накопичення метгемоглобіну знижується насичення артеріальної крові киснем, виникає кисневе голодування. Якщо кількість метгемоглобіну перевищує 50% від загальної кількості гемоглобіну, організм може загинути від гіпоксії центральної нервової системи. Також підвищується ризик онкологічних захворювань. Споживати воду з нітратами без додаткового очищення недопустимо. Необхідний фільтр із системою зворотного осмосу. Звичайні проточні та фільтрикувшини не підходять.

Вирішити проблему відсутності якісної питної води у Чабанах цілком можливо. Голова «Розвитку Київщини» Олександр Киризлієв запевняє – реалізація проекту очистки води не змусить на себе чекати. Згідно з його передвиборчою програмою, планується встановлення необхідного обладнання. Тож вже наприкінці зими мешканці наших населених пунктів матимуть змогу вживати проточну воду, не хвилюючись за своє здоров’я.

 

Матеріал підготував Олександр Левченко 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика