Чи є у Чабанах наркодиспансер з’ясовували депутати селищної ради на позачерговій сесії, що відбулася 6-го жовтня. Ініціював її Андрій Піщай за допомоги ще 10-ох обранців із депутутаської групи. Аби внести ясність у питання, до сесійної зали прийшов і власник приміщення, в якому, за попередньою інформацією, знаходиться наркологічний центр.

 Декілька тижнів тому поміж жителів будинку на Машинобудівників 2в почали ходити чутки, що у підвальному приміщенні невдовзі запрацює наркологічний диспансер. Там, за інформацією Ірини Лук’яньонок, яка мешкає у цій багатоповерхівці і водночас є депутатом селищної ради, мали б лікуватися від алкогольної та наркотичної залежності заможні люди, хоча неподалік розташований дитячий садочок і гральний майданчик. Продовжуючи встановлювати деталі, виявилося, що «квадратні метри», про які йдеться, належать Миколі Бернадському. Хоча спочатку були припущення, що він є орендарем. Відповідь мешканцям на дане питання могло б дати ОСББ «Чабанець», але його керівництво вже два роки саботує загальні збори.

Внести ясність у ситуацію вирішив власник, вийшовши до трибуни. Розповідає – ніякого наркологічного диспансеру не існує. І взагалі, щоб його відкрити, необхідний дозвіл відповідних установ і ліцензія, якої в нього немає. «У моєму приміщенні мені заважають робити ремонт, хоча я не порушую жодних державних будівельних норм. Якщо на те пішло, то там може знаходитися медичний центр, але поки я не закінчив ремонт, нічого не планую», каже Микола Бернадський.

Слово бере голова депутатської групи «Відродження» Олександр Киризлієв. Питає, чи готовий власник приміщення дати письмове забов’язання не відкривати наркодиспансер. Відповідь знову нечітка: «Можливо, буде центр сімейної медицини, можливо, щось інше, але пов’язане з лікарями. І взагалі я хочу все це продати вже протягом двох років», – зазначає Бернадський.

Далі ще цікавіше. Мешканці розповідають, бачили, як до нежитлового приміщення Бернадського заносили з десяток нових ортопедичних матраців і ліжок. Підозрюють, що всім цим обставлятимуть палати. Горевласник пояснює – вищезгадане подарунок брата.

 Депутат групи «Відродження» Вадим Пашкевич, продовжуючи надавати докази, що наркологічний диспансер у Чабанах таки існує, демонструє роздруківки з Інтернету, де вказана адреса Машинобудівників 2в і є контактна інформація. Він вирішив провести експеримент: видаючи себе потенційного клієнта, зателефонував за рекламним оголошенням. Каже, що на питання, чи можуть мене вивезти з чотирьохденного запою, відповіли – лікуватися треба сім днів і коштуватиме це 7 тисяч 700 гривень.

Врешті-решт Бернадський зізнається – ліцензію на роботу медичного центру має і вважає, що все законно! Обурені у сесійній залі депутати буквально засипають власника приміщення запитаннями. А один із обранців миттєво знаходить порушення, бо, за його словами, у підвальному приміщенні не може розташовуватися стаціонар. А навіщо тоді матраци і ліжка? Не спростувавши звинувачення, Бернадський просто йде. В одному з наданих зразків норма вмісту нітратів перевищена в 17 разів

Намагаючись розібратися, хто допустив відкриття такого медичного закладу, учасники засідання хочуть заслухати головного бухгалтера ОСББ «Чабанець», але її на той момент у залі вже не було. Трохи раніше, під час палких дискусій, вона крадькома пішла з селищної ради.

 У підсумку депутати майже одноголосно приймають рішення, в якому чотири пункти. Перший – заборонити на території Чабанівської селищної ради без її погодження відкривати наркологічні диспансери та інші комерційні медичні установи. Також забов’язують провести загальні збори ОСББ «Чабанець» до 21-го жовтня. Представникам міліції, які теж присутні, доручають вивчити деталі діяльності ОСББ і Бернадського. Останнім пунктом просять фіскальну службу перевірити прозорість роботи як власника наркологічного диспансеру, так і ОСББ.

 

Матеріал підготував Максим Шилін

 Фото: Дарина Концидайло 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика