За 2013-й рік Україна спожила 50,4 млрд кубометрів газу. Це більше ніж Швеція, Бельгія, Чехія, Польща, Норвегія, Естонія та Латвія разом узяті. У 2014-му за офіційними даними відбулося скорочення використання палива до 42,6 млрд куб. Здавалося б економія майже у 8 млрд куб. м газу, але населення спожило лише на 1,3 млрд куб. м менше. Виходить, що проблема енергозбереження вирішується тільки на словах.

  Теплопостачання в Чабанах і Новосілках забезпечують дві котельні, одна з яких не належить місцевій громаді.

 До 1994-го котельня Чабанів перебувала у комунальній власності селищної ради. Передав її тодішній селищний голова на баланс Київської обласної державної адміністрації в обслуговування Києво-Святошинської тепломережі. Причина – нібито відсутність грошей на її утримання. Сподівалися, що район покращить умови забезпечення мешканців теплом і гарячим водопостачанням.

Наразі ресурс котлів, яким близько сорока років повністю вичерпано. Це призводить до частих зупинок їх роботи в опалювальний період і, як наслідок, до даремних скарг жителів Чабанів. Адже керівництво КиєвоСвятошинської тепломережі не зацікавлене вирішувати питання щодо їх модернізації та повну заміну на сучані енергоефективні котли.

 Скаржаться мешканці і на невідповідність тарифів якості послуг. Із року в рік вкрай незадовільно проводиться підготовка до опалювального сезону. Рішення про його початок приймає не місцева влада, а обласна адміністрація.

 Ситуацію можливо докорінно змінити, якщо повернути котельню Чабанівській громаді, бо місцеву владу куди більше цікавитимуть проблеми чабанців аніж обласних і районних чиновників. Кошти від оплати за опалення селищна рада могла б акумулювати і направляти на ремонт котельні, заміну труб і обладнання тепломережі. Сьогодні сучасні котли мають набагато більшу енергоефективність за рахунок новітніх технологій та особливостей конструкції, що дає змогу скоротити обсяги споживання блакитного палива. До того ж не менш важливим є питання втрати тепла під час його подачі до споживачів.

 Таким чином, встановивши нові котли і повністю замінивши тепломережі, вартість тарифу зменшиться до 40% – це говоритиме про реальне втілення програми енергозбереження.

 

Матеріал підготував Юрій Бондар 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика