До кінця березня 2016 року на вулиці Озерній запрацює нова свердловина. Селищна рада вже виділила 600 тисяч гривень на розробку проектної документації, а також на перші етапи роботи, що розпочалися вже 10-го грудня. Всього ж, згідно плану соціальноекономічного розвитку на 2016 рік, селищна рада виділить ще 1,3 млн гривень. Стара свердловина розташовувалась у тому ж районі, але в липні вийшла з ладу.

 Аби не зменшувати обсяги водопостачання Новосілок, довелося використовувати воду з київського водопроводу. Проте якість її, порівняно з місцевою, гірша. Буритимуть нову свердловину юрського горизонту. Він є найглибшим і одним із важкодоступних. Вода там залягає на глибині від 170 до 300 метрів і є чистою оскільки практично ізольована від зовнішніх негативних кологічних факторів. Слід зазначити, що води цього горизонту відносяться до артезіанських і класифікується як «вода питна».

Втілюватиме у життя замовлення приватна компанія, що зареєстрована на території Чабанівської селищної ради. Вона успішно облаштовувала свердловини у Гатному, у житловому комплексі «Петровський квартал» та на інших об’єктах. Оплата здійснюватиметься по факту виконання робіт. До січня грошей на реалізацію проекту вистачить, а далі місцева влада обіцяє не затримувати з виділенням наступних траншів. До липня 2014 року водопостачання Новосілок за безпечувало отири свердловини. Всі вони були введені в експлуатацію наприкінці 60-х - на початку 70-х років. У 2016 планується, що працюватимуть лише три: одна нова, що надаватиме 30% від необхідного об’єму води, і дві старі. Ще одну свердловину, що розташовується біля гіпермаркету «Нова Лінія», переведуть в резервацію, адже кількість заліза у воді, яку видобувають із неї, перевищує норму. Надалі її використовуватимуть для технічних потреб промислових підприємств. 

 

Матеріал підготував Максим Шилін

 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика