25 січня Державна міграційна служба видала перші двадцять ID-карток. Протягом лютого паспорт нового зразка отримає щонайменше один мешканець Новосілок, якому виповнилося шістнадцять років.

Відділення Державної міграційної служби у Боярці ввійшло у число тих, де встановлене спеціальне обладнання для оформлення паперового аналогу головного документа, що посвідчує особу. Половина відділень ДМС по всій Україні такої можливості поки що не мають! Загалом, отримати пластиковий документ у Києво-Святошинському районі виявили бажання понад півсотні підлітків. Послуга наразі доступна і безкоштовна для тих, хто отримує паспорт громадянина України вперше. У державному бюджеті на цей рік передбачено коштів приблизно на мільйон документів для шістнадцятирічних.

Процедура оформлення ID- картки не складна. «Діти приносять свідотство про народження. Заповнюється на місці заява-анкета, вони фотографуються, ставлять свій підпис на спеціальному обладнанні та друкується анкета. Особа підписує і розпочинається процес перевірок», - розповідає голова ДМС Максим Соколюк.

Новий документ матиме вбудований електронний безконтактний чип. На нього записуватимуться персональні та біометричні дані, у тому числі місце проживання та сімейний стан. Внесення цифрового електронного підпису, ідентифікаційного коду та іншої інформації є технічно можливим, але потребує законодавчого врегулювання.

Пристрої для зчитування інформації з чипів є у всіх, хто використовує безконтактні картки у своїй роботі. Таке обладнання вже мають прикордонники, які використовують його для зчитування відомостей із закордонних паспортів, окремі банки тощо. Проте більшіості державних установ доведеться обладнання купувати, тож щодо дієвості ID-картки саме зараз є сумніви.

Дорослим аби отримати пластиковий документ посвідчення особи та підтвердження громадянства доведеться чекати доки парламент ухвалить зміни до закону «Про державний демографічний реєстр». Для них послуга буде платною. Замінити всі паперові паспорти в Україні планують протягом чотирьох років.

 

Матеріал підготував Максим Шилін 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика