День Пантелеймона Цілителя щорічно відзначається 9 серпня. Це досить шановане християнське свято, яке приурочене до дня народження святого. У цей день, в усіх Храмах проходять урочисті молебні, де люди вшановують святого Пантелеймона, моляться про одужання своїх близьких і знайомих.

 

Святий народився приблизно в 3-му столітті і був сином відомого багатого язичника. Батько Пантелеймона відправив його вчитися лікарській справі. Згодом він став одним з найкращих і найшанованіших лікарів. Трохи пізніше він познайомився з проповідником Єрмолаєм і саме цей чоловік розповів Пантелеймону про християнство і навернув його у віру.

Вже тоді Пантелеймон повірив в Ісуса Христа, коли просив у Бога допомоги, щоб вилікувати тяжко хвору дитину. Хлопчика вкусила змія і ніякі ліки не допомагали, тоді святий Пантелеймон почав молитися і сталося диво зцілення. Після цього Цілитель вирішує присвятити своє життя християнству і служінню Богу.

Коли мученику за повелінням імператора Максиміліана відтяли голову, із рани потекло молоко. Оливкове дерево, до якого був прив'язаний святий, на момент його смерті вкрилося плодами. Багато з тих, хто був присутнім при страті святого, увірували в Господа Ісуса Христа. Тіло святого, яке вкинули у вогнище, залишилося у вогні неушкодженим і було поховане християнами.

У православній церкві святий Пантелеймон відомий не тільки як Цілитель, ще він вважається покровителем воїнів та лікарів.

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика