Указом Президента України 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим 4 енергоблоком Чорнобильської АЕС встановлено в Україні, як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Ми розуміємо, наскільки велику і масштабну справу зробили ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи, які спроєктували і побудували об’єкт, аналогів якому немає у світі.
Ця аварія стала справжньою національною трагедією, наслідки якої ми відчуваємо й досі. Ми в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями, які захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха. Лише завдяки їх самопожертві вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.
На сьогодні у нашій громаді проживає 90 осіб зі статусом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, серед яких є учасники ліквідації, інваліди та особи, які переселені та евакуйовані з радіаційно забруднених територій.
З метою покращення рівня матеріального забезпечення та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Чабанівською селищною радою вживаються відповідні заходи з вирішення їх проблемних питань. З 2015 року селищною радою розроблена програма «Турбота», відповідно до якої щорічно надається матеріальна допомога, в тому числі особам 1, 2 категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Наш спільний обов’язок - оточити належною турботою та увагою героїв, які пройшли через усі кола ядерного пекла задля збереження наших життів.
Шановні ліквідатори! Ви є справжнім прикладом патріотизму, мужності та самовідданості.
Щиро бажаю Вам і Вашим рідним міцного здоров’я, терпіння, щастя, удачі, шани та поваги від людей і держави!

З повагою
голова Чабанівської селищної ради
Олександр КИРИЗЛІЄВ

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика