Літо – пора відпочинку, цікавих пригод, екскурсій, подорожей. Воно відкриває найкращі можливості особливо для освітян. Літо і відпочинок нерозривні у фізичному сенсі і емоційно – духовному. Воно наповнює природу новим життям, а людину – новими сподіваннями, мріями і особливими почуттями.

 

  За підтримки голови Чабанівської селищної ради Олександра Киризлієва на Зелені свята 25 працівників ДНЗ «Дзвіночок» відвідали унікальний та неповторний Національний історико – архітектурний заповідник «Кам`янець» і національний природний парк «Подільські товтри». Дякуючи поїздці, колектив наповнив своє життя новим змістом, «перезавантажив» свої думки і почуття. Подорож по визначним пам`яткам Хмельниччини – це своєрідна винагорода педагогів за минулий навчальний рік.

  Кам’янець-Подільський — найдавніше місто Хмельниччини на берегах Смотричу — 1062 р. вперше згадується у вірменській хроніці. В 1432 р. Кам’янець дістає магдебурзьке право, за два роки — статус королівського польського міста і незабаром перетворюється на головну прикордонну фортецю.

Кам’янець-Подільський

  В Україні важко знайти місто, захисту якого настільки сприяли б природні умови, як Кам’янцеві. Старе місто розташоване практично на острові, вирізаному водами річки Смотрич у щільних давніх вапняках. Шлях до нього охороняла велика з масивними мурами і сімома вежами Стара фортеця, зведена в середині XVI століття.

  У сучасному місті створено Національний історико – архітектурний заповідник «Кам’янець», що зберігає в архітектурній спадщині і назвах пам’ять про присутність у старому місті вірменів, поляків, русинів, турків і татар. Саме поєднання різних культур на маленькому острові робить Кам’янець унікальним та неповторним! Такого міста в Україні більше немає!

  Кам'янець-Подільський... пам'ятки цього міста дивували нас і викликали справжнє захоплення! Тут буквально витає запах історії, романтики, мистецтва і свободи. Найдавніша фортеця, красиві церкви, бруковані вулиці, затишні кав'ярні та розмальовані будинки - все це тільки маленька частина, яка відразу ж впадає в око по прибуттю. Тут живуть чуйні люди, а чоловіки не скупі на компліменти.

  Найзначнішими пам'ятками Кам'янця-Подільського по праву можна назвати Старий замок, який, імовірно, існував ще в часи Київської Русі, і практично повністю збережений історичний центр без єдиних вкраплень архітектури XX століття. В Старому замку розташована вежа Рожанка і цікава в першу чергу тим, що є унікальною вежею в Україні. Для історії фортифікації вона цікава наявністю кам'яних ковпаків, які утворюють дах. Подібні прийоми фортифікації в Україні більше ніде не трапляються.

Кам’янець-Подільський

  Взагалі в місті дуже багато стародавніх будиночків, а сучасні будівлі ідеально вписуються в архітектурну композицію. Після оглядової екскурсії по Кам`янець – Подільському ми відправилися на базу відпочинку «Теремки», яка знаходиться в самому серці національного природного парку «Подільські товтри», на березі мальовничої Бакотської затоки річки Дністер.

Кам’янець-Подільський

  Бакотська затока ― це заповідне озеро, яке утворилося на місці затопленого села Бакота під час будівництва Дністровської ГЕС. Воно оточено скелями, які захищають береги затоки від вітру. Сонця і літа в Бакоті завжди більше, ніж у будь-якому іншому місці Західної України, тому тутешні мешканці називають її лагідно "Кримнаш".

  У неділю співробітники ДНЗ «Дзвіночок» здійснили подорож на кораблі по Бакотській затоці до скельного монастиря.

Кам’янець-Подільський

Кам’янець-Подільський

  Буває, людина відкриває для себе таке місце, де ніби знає відповіді на всі питання, де голова вільна від зайвих думок і турбот. Для когось такі місця у горах, на морі, навіть вдома за чашкою кави. У Бакотській затоці усе це ніби поєднується – і гори, і море, і затишна атмосфера. Краєвиди, які постають перед очима, вражають і дозволяють забути про все на світі. Таке неземне, якесь магічне місце. Ми насолоджувались чудовими краєвидами, відпочивали від буденності, розважались, загорали, купалися. Чисте повітря, джерельна вода, за кілька днів відпочинку відновили наше здоров’я, додали бадьорості і поліпшили настрій! Перебуваючи в таких місцях, заряджаєшся позитивною енергією, розумієш своє призначення, усвідомлюєш, якою дорогою треба йти. Попереду відпустка, тож нехай літо змінює наше життя і робить кожного з нас по-справжньому щасливим!Матеріал підготувала Ірина Бойко

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика