У вересні місяці Чабанівський ДНЗ «Дзвіночок» у свою сім`ю дошкільників прийме 120 малят – новачків. Тут кожен із них зростатиме як особистість, освоїть навколишній світ та навчиться з ним взаємодіяти.

Вступ дитини до дитячого садка є першою вагомою зміною в її житті, яка супроводжується проблемою адаптації малюка до нових норм і правил життя. Вперше вона надовго залишається без тата і мами у колі незнайомих, чужих людей. Виникнення у дитини так званого «адаптаційного синдрому» є прямим наслідком її психологічної неготовності до «виходу» із сім`ї. вона переживає стрес.

Згідно досліджень рівень стресу, який переживає дитина в момент вступу в дитячий садок, можна порівняти до стресу космонавта, що відправляється в політ.

Завдання батьків – максимально полегшити процес входження малюка в нові умови життєдіяльності.

Готуючи дитину до відвідування ДНЗ, позитивно налаштовуйте та інформуйте її про дитячий садок; ознайомтесь з режимом, за яким живе відповідна група у дитячому садку, встановіть відповідність між двома режимами: домашнім та режимом садочка; привчайте малюка до самостійності; навчайте спілкуватися з однолітками і дорослими на основі потреби у взаємодії; проінформуйте вихователів про індивідуальні особливості своєї дитини, специфіку сімейного виховання, її уподобання та звички; створіть спокійний, безконфліктний клімат для дитини в сім`ї; знаходьте час вислухати, що саме непокоїть вашого малюка, які в нього виникають труднощі, а також чого він досяг; пильнуйте, аби дитина відвідувала дитячий садок лише здоровою; почувайтеся компетентними батьками, вірте, що з будь-якою складною ситуацією можна впоратися, якщо її своєчасно розв`язувати, а не відкладати.

 

Матеріал підготувала Ірина Бойко

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика