Міжнародний День Землі відзначають 22 квітня. В цей день прославляють природу, зустрічають птахів, всі небайдужі люди звертають увагу громадськості на існуючі глобальні проблеми.

 Кожного року до цього яскравого та потрібного дійства долучається і наш дошкільний навчальний заклад «Яблучко» с. Новосілки. У цьому році відзначення цієї дати проходило в рамках Всеукраїнського освітнього проекту « Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку».

З метою поширення ідей сталого розвитку, збереження довкілля ми разом з дітьми проводимо прибирання території, висаджуємо молоді дерева та квіти, упорядковуємо клумби, прибираємо сміття. Кілька років в нашому закладі проходить акція «Україна – без сміття». Працівники, батьки та діти збирають в певному місці макулатуру, яку ми потім здаємо на переробіток і отримуємо за це кошти. Також в закладі проходить природоохоронна компанія «Батарейкам – утилізація!» Ми зібрали вже до 10 кг використаних батарейок.

Згідно річного плану роботи закладу проходила виставка дитячих іграшок з покидькового матеріалу. Виготовленими іграшками з задоволенням граються діти. Педагоги закладу постійно розповідають дітям про необхідність економити електроенергію, воду, газ, закликають не забруднювати навколишнє середовище. Проходить робота з даного питання цікаво, творчо, нестандартно у вигляді екологічних квестів (Вихователі Рудоман О.І., Карась А.В.), практичної роботи в природі (Вихователь Парандій С.А.), під час музичних занять (Кузьменчук В.О.) Кульмінацією стало проведення традиційного свята «Чекаємо на вас, наші маленькі!» Ми зустрічали птахів! Вони повернулися до своїх домівок-шпаківень, які розташовані на деревах в дитячому садку. Діти спільно з дорослими вивісили їм нові шпаківні, співали пісень та розповідали вірші. Вихователь Шевчук Г.Р. разом з дітьми та батьками випікали солодкі соловейки, пригощали ними всіх та закликали птахів до нашого подвір’я !

Зворушливим моментом рано – вранці стала зустріч трьох білок, які під дзвінкий спів птахів гралися на зеленій травичці подвір’я дитячого садочку!

Ольга Красуля

 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика