На теренах України дедалі більшої уваги серед молоді набуває тема розвитку інституту прав та свобод людини та громадянина. Серце країни – Київщина, бере активну участь в розвитку та вивченні даного питання.

 

Саме цю проблему досліджують у своїй діяльності Громадська організація «ІНСТИТУТ ГРОМАДСЬКИХ ДІЙ» та Економічний коледж Державного вищого навчального закладу «Київський Національний економічний університет імені Вадима Гетьмана». За участі студентів був створений спільний соціальний проект, що отримав назву «Правова свідомість молоді».

Село Новосілки Києво-Святошинського району не стало виключенням і також долучилося до даного проекту. За сприянням директора школи Ірини Олегівни Ліщук, на базі Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було проведено ряд науково-виховних заходів для учнів старших класів.

Першою подією по запланованому графіку для учні Новосілківської загальноосвітньої школи, за участі Громадської організації «ІНСТИТУТ ГРОМАДСЬКИХ ДІЙ», було проведено навчально-виховний захід «Історія, становлення та розвитку сучасного українського парламентаризму» та відвідини будинку Верховної Ради України.

Захід мав на меті розкрити особливості законотворчого процесу та участь у ньому громадян держави. Також учасники дізнались чимало цікавих фактів про історичні періоди роботи законодавчого органу в Україні. По закінченню заходу від Громадської організації «ІНСТИТУТ ГРОМАДСЬКИХ ДІЙ» всі учасники отримали сертифікати про засвідчення їх участі.

Закріпила успіх попереднього заходу просвітницька лекція з основ права. Організатори проекту відзначають, що саме проведення лекцій для школярів є найяскравішим проявом їх діяльності. Особливостями є те, що весь лекторій проводиться талановитими студентами старших курсів юридичного факультету Економічний коледж Державного вищого навчального закладу «Київський Національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» під керівництвом викладачів. Так, А. Губань та С. Овчаренко для обговорення з учнями обрали тему: «Система державних органів України». Студентський актив лекторів, обираючи бажану тему для лекції, керується, перш за все, її актуальністю для аудиторії та рівнем сприймання, адже лекція має бути доступною для розуміння.

Протягом лекції, учні проявили себе, як уважні слухачі. Доповнювали своїми знаннями розповідь лекторів та наводили пов'язуючі приклади із життя, вели дискусію, задавали питання. Проведена лекція визвала багато позитивних емоцій. Учні були задоволені отриманими враженнями. Весь час діти знаходилися в піднесеному настрої, про що свідчать відгуки школярів та бажання в наступний раз не пропустити нові лекції такого роду. 

Голова Правління Громадської організації «ІНСТИТУТУ ГРОМАДСЬКИХ ДІЙ», к.ю.н. Вишневська Юлія Володимирівна, зауважила, що «найбільшою користю є те, що такі заходи - це джерело колосального досвіду та нових знань як для учнів, так і для самих лекторів, адже вони опановують ораторське мистецтво, здобувають досвід публічних виступів, навчаються доносити до слухача власну думку у правильній та зрозумілій формі, підвищують вже здобуті професійні якості».

Проект має на меті забезпечення правової освіти та виховання свідомого громадянського суспільства, що направлені на усталення поваги, прав та свобод людини та громадянина в рамках загальнодержавного реформування та євроінтеграції.

Соціальний проект «Правова свідомість молоді» виконує ряд завдань, які ставили перед собою його автори:

по-перше, це розробка альтернативних способів провадження просвітницької діяльності;
по-друге, інформування населення щодо здійснення прав людини та захисту її законних інтересів;
по-третє, підвищення рівня політико-правової культури молоді;
по-четверте, пропаганда кращих досягнень і традицій українського народу з метою інтеграції і взаєморозуміння поколінь;
по-п'яте, закріплення сформованих правових знань, що сприяють вихованню основ соціальної відповідальності.

В рамках проекту на забезпечення здійснення завдань проводяться різні заходи на тему права: походи до державних установ, круглі столи, науково-практичні конференції та навчальні лекції з права для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл Києва та Київської області.

На даний час учасниками соціального проекту «Правова свідомість молоді» було організовано та здійснено більше десяти виїзних лекцій на різну тематику: «Судова та виконавча гілки влади в Україні», «Права та свободи людини та громадянина», «Відповідальність громадян перед законом», «Цивільні права малолітніх та неповнолітніх, їх цивільно-правова відповідальність», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Необхідно зауважити, що межі здійснення соціального проекту це не лише школи міста Києва, а також Київської області м. Яготин, м. Вишневе, м. Макарів.

На даний момент проект «Правова свідомість молоді» не зупиняється і планує динамічний розвиток, розробку нових форм виразу реалізації поставлених завдань, залучення більшої кількості активних та талановитих громадян для виховання правової свідомості майбутнього покоління України.

Автор:

Комаренко Ярослава Богданівна

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика