Школи ще немає, але туалети в ній вже ремонтують. Чабанівський навчальний заклад офіційно будують із 2000-го року, а балачки про зведення школи ведуться з кінця 70-х минулого століття.

 

24-го травня 2000 року одна з приватних компаній погодилися надати фінансову допомогу в будівництві школи в смт. Чабани у розмірі півмільйона гривень. Це була одна з умов дозволу розташування автосервісного комплексу на околиці столиці. За чотири роки керівництво селищної ради знайшло ще одного спонсора. Дозвіл на зведення багатоповерхівки дали за умови оплати розробки проектнокошторисної документації на будівництво школи. Окрім цих двох, компаній, що допомагали грошима до сьогоднішнього дня, було більш ніж достатньо.

Місцеві старожили розповідають їм обіцяли, що до чабанівської школи підуть їхні діти, але й онуки поки що вимушені їздити у сусідні населені пункти чи взагалі до Києва. На місці освітнього закладу біля житлового масиву «Юність» наразі тільки фундамент. Будівництво взагалі не законсервоване місцевою владою і тому, навіть те, що є з часом руйнується

Досліджуючи проблематику школи, звертає увагу на себе договір про будівництво багатоповерхівок від 4-го грудня 2006 року. Його між собою підписали Чабанівська селищна рада і ТОВ «Чабаниміськбуд». В угоді було чітко зафіксовано положення: перерахувати на рахунок Ради 4 млн. грн. на спорудження навчального закладу. У кошторисі особливо цікавий один пункт: ремонт туалетів, на який витрачено трохи більше 40 тис. грн. Питання, які туалети ремонтували, досі залишається незрозумілим.

«Аби зрушити будівництво з місця, по-перше, необхідно поновити проектно-кошторисну документацію. В такому разі з’явиться можливість отримати кошти на проведення робіт із державного бюджету», каже голова «Розвитку Київщини» Олександр Киризлієв. Але на сьогодні профільні міністерства та відомства не бачать перспективи виділяти кошти, бо розчаровані діями місцевих керівників, і завойовувати їхню довіру необхідно вже новій владі. Також, на його думку, до процесу треба долучати підприємства, які працюють на території Чабанівської селищної ради, адже вони повинні вносити свій вклад у розвиток населеного пункту. Школа обов’язково повинна бути із спортивним залом, майданчиком, басейном та новою школою мистецтв. Таким чином, на базі навчального закладу з’являться різноманітні спортивні секції і творчі гуртки, що фінансуватимуться за рахунок місцевого бюджету. До того ж користуватимуться басейном не тільки учні чабанівської школи. Новосілківські діти теж їздитимуть на тренування з плавання.

Школа є чи не першочерговою потребою місцевої громади, адже зводяться нові багатоповерхівки, та збільшується кількість населення, а інфраструктура у розвитку відстає. Олександр Киризлієв впевнений – за бажанням будівництво школи в смт. Чабани можна завершити за два роки!

 

Матеріал підготував Максим Шилін 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика