За ініціативи та підтримки голови Києво-Святошинської РДА Мирослави Михайлівни Смірнової у Білогородці пройшли масові народні святкування Масляної та Колодія. Дана традиція святкувань започаткована Мирославою Смірновою в минулому році, тоді святкування проходили у місті Вишневому.

Проводи зими та зустріч довгожданної весни має велике символічне значення для українського народу з глибоким історичним корінням та традиціями. Ці святкування символізують не лише пробудженння природи після зимової сплячки, а й духовне пробудження людини.

Серед почесних гостей на святі були присутні голова РДА Мирослава Смірнова, голова райради Вадим Гедульянов, голови місцевих рад, районні та місцеві депутати, голови ветеранських та громадських організацій району.
З нагоди свята з вітальними словами до присутніх звернулися Мирослава Смірнова та Вадим Гедульянов, які також особисто привітали всі громади міських, селищних та сільських рад, що були представлені на святі.

За дорученням та сприянням голови Чабанівської селищно ї ради Олександра Киризлієва представники громади, народні майстрині та умільці Чабанів та Новосілок взяли участь у районних святкуваннях. Серед них представники селищної ради та виконавчого комітету Юрій Бондар, Наталія Макарська, Олег Наумчук. Депути місцевої ради Віталій Кузнєцов, Богдан Литовченко, Віктор Козак.

Свої чудові роботи з вишивання картин на різну тематику, в тому числі і бісером , представила заступник директора Чабанівської керуючої компанії Тетяна Андрійченко. Витвори мистецтва з художньої різьби "карвінг" представила Галина Єфрємова ( подібних аналогів в цьому виді мистецтва не було ). Завідуюча бібліотекою Раіса Афанасівна Іщенко разом зі своєю дочкою Наталкою Плискою розгорнули виставку вишиваних рушників та вишиваних кулонів (роботи в мініатюрі), взяли участь у художньому оформленні святкової виставки. ДНЗ "Дзвіночок" під керівництвом завідуючої Лариси Товстоног, разом з кухарями Оленою Черевко та Вірою Токар, підготували багато смачних святкових страв та смаколиків, де безумовно основними стравами були млинці та вареники. Майстер-клас з приготування гарячого та запашного глінтвейну, пригощання цим чудовим напоєм, показав Віталій Кузнєцов. Не обійшлося і без "хреновухи" та ароматного чаю з місцевих лікарських трав. Музичний супровід свята від Чабанівської селищної ради проводили працівники Центру культури та дозвілля під керівництвом директора Ольги Когут та музичного керівника Ігоря Дячка, разом з дорослим ансамблем "Сузір"я" та дитячим ансамблем "Мрія", які виконали пісні "Масляна", "Весна", "Перепілочка" та інші. У вирішенні технічних питань сприяли директора місцевих керуючих компаній разом зі своїми працівниками Василь Губенко та Іван Ситник, водій Михайло Кухар.

З самого ранку і до вечора на святі лунала музика, співи та танці, проводилися святкові лотереї та конкурси, дітей розважав "професор академії хімії та фізики", молоді хлопці-козаки, троїсті музики, артисти на ходулях, люди веселилися.

Ближче до вечора, після традиційного спалення Марени, голова Києво-Святошинської РДА МирославаСмірнова оголосила переможцем свята Віту Поштову, де за традицією і відбудуться святкування у наступному році.

Висловлюємо слова подяки всім, хто приймав участь у святкуванні Масляної та Колодія на районному рівні в с. Білогородці, сприяв у вирішенні організаційних питань, Києво-Святошинській районній державній адміністрації та голові Мирославі Смірновій!

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика