На початку весняної пори ми вшановуємо Великого Кобзара, світоча українського народу Тараса Шевченка. 9 березня минає 203 річниця від його дня народження, а 10 березня –156 роковини смерті.
Ці дві дати – світла і трагічна – в уяві кожного українця переплітаютьсяу вінок щемливої синівської любові до нашого духовного батька, людини-велета, котра все життя поклала на вівтар служіння своєму народові, його захисту й возвеличення.

Тарас Григорович Шевченко – легендарна постать в історії української літератури. Цей народний поет безмежно любив рідну землю і у своїх творах зумів зобразити і донести до сучасного покоління думки і почуття народу, їх віковічні мрії про свободу і незалежність.
У своїх творах Шевченко не тільки зображав важке становище українських селян і знущання панства, а також сміливо критикував кріпосницький лад, прославляв благородство і сильний дух рідного народу.
Творчість великого українського поета є неоціненною для літератури, оскільки охоплює незлічену кількість жанрів і тем. Мова і граматичний лад поезії Шевченка стали нормою і прикладом для письменників, театру, журналістів.
Ідеї для написання своїх незрівнянних віршів народний поет знаходив у скарбницях фольклору і у живих народних розмовах. Шевченко, як ніхто інший, зміг розкрити у своїй творчості багатство, красу і милозвучність української солов’їної мови.
Більшість творів великого українського письменника перекладено майже всіма мовами світу, їх знають, вивчають і люблять в багатьох країнах.
Українська культура немислима без славетного кобзаря Тараса Шевченка, за що йому вічна шана і вдячність від всього українського народу.
Майдан, Революція Гідності у черговий раз пробудили в наших душах незламний Шевченківський дух до становлення й розбудови Української незалежної держави, її утвердження в європейській спільноті.
Сповнені любов'ю до рідної землі, прагненням зробити життя українців гідним і достойним з натхненням звучать слова Тараса і сьогодні, коли Україна розбудовуючись, змушена захищати власний дім — незалежну, демократичну, суверенну державу.
Переконані, що вони є і будуть важливим орієнтиром та дороговказом на подальшому шляху державотворення і демократизації суспільства. Будуймо всією громадою свій дім – у злагоді, мирі та любові, щоб діти наші і внуки отримали у спадок державу, яку заповідав нам Великий Кобзар. Нехай Шевченкове ім’я об’єднює нас усіх, незалежно від поглядів та переконань задля щасливого майбутнього рідного народу.
З повагою, голова Чабанівської селищної ради Олександр Киризлієв

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика