Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) - це злісний бур`ян, що розвиває могутню кореневу систему і надземну масу, по зовнішньому вигляду нагадує полин звичайний. Амброзія однорічна трав`яниста рослина. Стебло прямокутне, прямостояче, розгалужене, опушене короткими волосками, світло - і теплолюбива рослина. Цвітіння амброзії починається в кінці червня і триває до вересня.

Амброзія полинолиста засмічує польові культури. Росте на узбіччях залізничних колій, шосейних і ґрунтових доріг, по берегах річок і ставків, на пустирях і інших необроблюваних землях, на вулицях, присадибних ділянках населених пунктів. Утворюючи велику наземну масу і кореневу систему амброзія виносить з ґрунту дуже велику кількість поживних речовин та вологу. Це різко знижує врожайність сільськогосподарських культур.
Рослини амброзії містять багато гірких речовин та ефірних масел.
При поїданні амброзії тваринами молоко та молочні продукти мають неприємний запах та гіркі на
смак. Крім цього, вона може сприяти прояву алергії у людини, захворюванню на сінну лихоманку та бронхіальної астму.
Поширюється амброзія полинолиста з насінням, засміченими відходами та шляхом перенесення насіння колесами транспортних засобівта ін.
Для запобігання розповсюдження амброзії потрібно залужувати території скверів багаторічними злаковими чи злаково-бобовими травосумішами. При виявленні рослин амброзії- знищувати їх шляхом виривання або скошування рослин в кінці цвітіння та застосовувати гербіциди в ранні строки.
У випадку виявлення амброзії землевласникам, сільськогосподарським виробникам, власникам земельних та присадибних ділянок негайно провести заходи поїїзнищенню.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ!!! Невиконання фізичними та юридичними особами правил фітосанітарного контролю згідно ст. 16 закону України „Про карантин рослин" та ст. 105 Кодексу України „Про адміністративні правопорушення" тягне за собою накладання штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від восьми до п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ФІТОСАНІТАРНА ІНСПЕКЦІЯ: м. Київ, вул. Саперно - Слобідська, 8 т.
(044)495-88- 60, ф.(044)495-88- 64

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика