Проблематика утилізації побутового сміття є однією з нагальних проблем, яка потребує вирішення на загальнодержавному рівні. На жаль, на сьогоднішній день є реальна проблема у закритті офіційних сміттєзвалищ у зв"язку з їхнім перезагруженням побутовими відходами та відкритті нових. Існує велика необхідність будівництва сміттєпереробних заводів за новітніми технологіями, долучення європейського досвіду з утилізації, переробки та захоронення побутових відходів, убезпечення і недопущення завдання шкоди навколишньому природному середовищу...

 

Таким чином складається ситуація при якій виникають несанкціоновані, буз будь-яких дозвільних документів та спеціальних технічних умов, стихійні сміттєзвалища. Також знаходяться недобросовісні підприємці , які користуючись нагодою та обставинами, готові використовувати дані ситуації на свою користь...
Хочемо проінформувати громадськість про ситуацію, яка виникла на земельних ділянках, власником яких є ТОВ "ДІТРАНС", що в межах Чабанівської селищної ради та неподалік садового товариства "Кургани".

В адміністративних межах Чабанівської селищної ради розташовані земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства,
з кадастровими номерами: 3222457400:03:002:5036, площею 0,8724 га; 3222457400:03:002:5057, площею 1,7902 га; 3222457400:03:002:5032, площею 1,9402, що належать на праві власності ТОВ "ДІТРАНС".

Неподалік знаходиться озеро, з якого витікає струмок, який по бетонному лотку протікає по вказаним земельним ділянкам. У результаті скидання будівельного та побутового сміття на вказаних земельних ділянках, даний струмок та рівчак, по якому він протікає, поступово засипаються та перетворюються на сміттєзвалище. Перетікання води унеможливлюється, ґрунтові води забруднюються. В середовищі цього струмка створюються умови для розвитку і поширення збудників різних інфекційних хвороб, що є суттєвою загрозою для погіршення екологічного та санітарно-епідеміологічного стан прилеглої території, несе загрозу здоров'ю та комфортному проживанню мешканців смт. Чабани та садового товариства "Кургани". Фактично вказані землі перетворились на суцільне неконтрольоване і незаконне сміттєзвалище.

На неодноразові звернення Чабанівської селищної ради, виїзди спеціальної комісії безпосередньо на місцевість, щодо припинення діяльності сміттєзвалища власник земельної ділянки, на жаль, не реагує...

Таким чином, грубо порушується Господарський кодекс України, а саме ч. 1 ст. 246 за якою здійснення будь якої господарської діяльності, що загрожує життю і здоров’ю людей, або становить підвищену небезпеку для довкілля, є забороненою!

З метою захисту прав та інтересів громади від можливих порушень, відповідно до ст. 15 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу у разі виявлення порушення прав та законних інтересів громадян або інших порушень законності має право вимагати припинення порушень, а в необхідних випадках звернутися до відповідних місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також до правоохоронних і контролюючих органів та їх керівників з вимогою вжити заходів щодо припинення порушень законності.

Згідно зі ст. 13 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їхні посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, до яких звернувся депутат ради, зобов’язані у десятиденний строк розглянути порушене питання та надати відповідь.

На підставі вищенаведеного, представляючи та відстоюючи інтереси громади Чабанів і Новосілок, депутатом Чабанівської селищної ради Богданом Литовченко, підготовлено та направлено відповідне депутатське звернення до Прокурора Київської області Киричук М.І. та начальника Головного управління Держгеокадастру у Київській області Приходько Л.О. з проханням вжити невідкладних заходів, у межах компетенції, щодо вирішення зазначеної проблеми.

Виконавчий комітет Чабанівської селищної ради

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика