Вже традиційно, третій рік підряд, в селищі Чабани Києво-Святошинського району стартує «Велогонка Миру», перша з серії міжнародних велогонок Race Horizon Park 2018. Починаючи з 2014-го року, традиційні київські старти відкриваються «Велогонкою Миру», чоловічою одноденкою категорії 1.2 Міжнародного союзу велосипедистів (UCI) під офіційною назвою Horizon Park Race For Peace.

 

"Вже втретє приймати у себе Race Horizon Park - це велика честь для нас», - зазначив Олександр Киризлієв, голова Чабанівської селищної ради . «Мешканці Чабанів з нетерпінням чекають початку змагань, - велогонка найвищого рівня вже стала візитною карткою нашого селища. Але для нас престижні змагання - це не тільки видовище, а й стимул до подальшого розвитку населеного пункту: ремонту доріг, покращення інфраструктури та благоустрою. Гонка Horizon Park Race For Peace в смт. Чабани своєю ідеологією підтверджує те, що за межами міста Києва життя не закінчується і ми дуже раді бути частиною цих престижних велозмагань».
Олександр Киризлієв також висловив слова вдячності особисто депутату Київської обласної ради Роману Володимировичу Буковському та Київській обласній раді за ініціативу та сприяння у виділенні коштів на відновлення асфальтного покриття велотреку.


«Це зовсім не випадковість, що у нашої п'ятничної гонки саме така назва. Вона з'явилася в 2014-му році і стала реакцією на трагічні події, які відбувалися і продовжують відбуватися в нашій країні», - каже Олександр Башенко, Президент Федерації велосипедного спорту України та голова організаційного комітету Race Horizon Park. «Вони торкнулися і велоспорту. Так в Донецьку тепер не можуть проводитися традиційні змагання Гран-прі Донецька, а Крим постійно був головним місцем для тренувань наших провідних велосипедистів. Але за допомогою Horizon Park Race For Peace ми звертаємося не тільки до велоспільноти: ми хочемо в ці непрості для України часи подарувати свято всій Україні».

Спочатку гонка Horizon Park Race For Peace проходила в Голосіївському районі міста Києва, але вже два роки, як вона поміняла прописку і переїхала в селище міського типу Чабани. Завдяки цьому Федерації велоспорту України спільно з Чабанівською селищною радою вдалося зрушити з місця питання щодо ремонту велотреку славетного «Олімпійського кільця», яке було побудовано для тренувань радянських велосипедистів до Олімпійських ігор 1980-го року. Після розвалу СРСР ця легендарна траса довгий час пустувала, в результаті чого була частково занедбана. І якщо в 2016 році на «Олімпійському кільці» було проведено переважно косметичний ремонт, то в 2017-му трасу розчищено, викорчувано від стихійних заростей дерев. На 2018 рік заплановані суттєві ремонтні роботи велотреку.


Одноденна гонка Horizon Park Race For Peace стартувала в селищі Чабани на вулиці Покровській. Гонщики проїхали 10 кіл довжиною в 16 кілометрів. Таким чином, загальна дистанція Horizon Park Race for Peace склала 160 кілометрів. У перегонах прийняли участь більше сотні спортсменів з 18 команд, 11 зарубіжних колективів з 7 країн, та 7 - українських. Серед них національна збірна України, молоді перспективні команди Києва, Львова і Тернополя, три команди представляли південь нашої країни - дві одеські, «Атлет» та «Пальміра» і «Миколаїв-ЦОП»; а також сильні міжнародні команди Astana - Vino Motors (Казахстан), Minsk Cycling Club (Білорусь) і Wibatech Merx 7R (Польща), багато цікавих зарубіжних колективів, які вперше стали учасниками київської гонки Race Horizon Park. Головним суддею Race Horizon Park 2018 був відомий комісар UCI, суддя з Греції Владімірос Петсас.

Олександр Башенко, Президент Федерації велосипедного спорту України та голова організаційного комітету Race Horizon Park разом з Олександром Киризлієвим, головою Чабанівської селищної ради та Почесним головою ГО "Розвиток Київщини" нагородили переможців першого дня в велогонці Horizon Park Race For Peace медалями та Дипломами. Переможцями стали:

-Фредерік МАФФ, Данія, Team AURA Energi - CK AARUS - I місце;

-Єгор Дементьєв, KUOTA, Іспанія - II місце;

-Владислав ДУБОВСЬКИЙ, Національна збірна Білорусі - III місце.

Досить символічно день проведення велогонки співпав з міжнародним Днем захисту дітей. Діти Чабанів разом з дорослими запустили у небо білих голубів як символ миру на планеті Земля.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ВЕЛОГОНКИ ТА БАЖАЄМО НОВИХ СПОРТИВНИХ ДОСЯГНЕНЬ!

Виконавчий комітет Чабанівської селищної ради

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика