27 травня у Чабанах стартувала велогонка «Race Horizon Park». У міжнародному статусі змагання проходили вже вп’яте. Взяти участь у них зголосилися 138 спортсменів, представників близько двадцяти команд зі всього світу.

 

Маршрут велогонки пролягав через Чабани, які є частиною так званого «олімпійського кола». Спортсмени стартували від заправки «KLO», далі їхали по вулицям Покровській і Машинобудівників. Колись на цій ділянці професійної траси велогонщики готувалися до Олімпіади 80-го року, але з часом асфальтне покриття руйнувалося і про «коло», до складу якого ще входять села Віта-Почтова та Круглик, стали забувати.

Завдяки зусиллям Чабанівської селищної ради, ще наприкінці минулого року, відкрили нову дорогу по вулиці Покровській. «Все робилося для громади. Звичайно, про те аби прийняти змагання тоді ніхто навіть і не думав, але дуже приємно, що «олімпійське коло» знову функціонує і в цьому є і наша заслуга», каже селищний голова Олександр Киризлієв. Окрім нового покриття, учасники велогонки відзначили чисті та доглянуті узбіччя в селищі.

Даний міжнародний велопробіг відбувся під патронатом Київської міської державної адміністрації та за партнерської підтримки Федерації велосипедного спорту, Міністерства молоді та спорту, Департаменту освіти та науки, молоді та спорту міста Києва. Серед почесних гостей були присутні: перший заступник голови Київської ОДА Лев Парцхаладзе, голова організаційного комітету, президент Федерації велосипедного спорту України Олександр Башенко, депутати, гості та вболівальники із зарубіжних країн.

Отже, спортсмени їхали 10 кругів по 16 кілометрів. Для них це виявилося нелегким випробуванням, адже така дистанція є найдовшою за всю історію гонки. Подивитися на велосипедистів зібралося чимало місцевих мешканців, гостей з різних куточків України, Києва та навіть із інших держав. Помилуватись спортивним видовищем прийшли діти з ДНЗ «Дзвіночок», разом із своїми вихователями та завідуючою Ларисою Товстоног. З самого початку почали формуватися групи відриву. Приблизно за три круги до фінішу, визначилися кандидати на можливу перемогу. В лідируючому пілотоні йшли багаторазовий чемпіон України  Віталій Буц, поляк Ячек Морайко та представник Азербайджану Самір Джабраїлов. Вже на фінальному колі вирішальний ривок зробив Віталій Буц, не залишивши нікому шансів наздогнати себе.

Право привітання та вручення золотої медалі переможцю велогонки, представнику України, Віталію Буцу, було надано голові Чабанівської селищної ради Олександру Киризлієву.

 Другий і третій етапи велогонки відбувалися у Києві. Вперше організатори «Race Horizon Park» додатково влаштували міжнародні жіночі змагання. У підсумку представниці прекрасної статті здобули для української збірної дві ліцензії на Олімпіаду, яка за два місяці стартує у Ріо-де-Жанейро.

 

Матеріал підготував Олег Наумчук 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика