Готують супові та борщові набори, сушать фрукти і взагалі всіляко допомагають із харчами військовослужбовцям у зоні АТО. «Кухарській сотні» у Новосілках майже два роки. Учасники волонтерського руху щонайменше раз на тиждень збираються у трапезній місцевої Церкви.

 

Зорганізувалися волонтери у Новосілках із самого початку військових дій на Донбасі. Актив склали приблизно десять жінок, серед них більшість літнього віку, представники місцевих ветеранських організацій. «Коли розгорталися події на Донецькому летовищі, в Іловайську, Дебальцевому, коли було дуже «гаряче», люди майже кожного дня нам несли консервацію, овочі, фрукти. Роботи було справді багато. З Новосілок приходили навіть цілими родинами аби нам допомогти», розповідає одна з волонтерів «Кухарської сотні».

 Асортимент страв дійсно широкий. Наприклад, із десяти кілограмів свіжих овочів виходить один сухий борщовий набір, готовий до відправлення бійцям. Вже на передовій військовослужбовці заливають його десятьма літрами води, додають тушонку і виходить смачний, наваристий український борщ. Також «кухарська сотня» готує домашнє печиво, смаколики з цукатів, горішків, сухофруктів.

Востаннє, два тижні тому, на фронт відправили випічку, близько сотні борщових і тридцять наборів для розсольнику та молочних каш. Смачні продукти отримали бійці спецпідрозділів розвідки та 52-а бригада. Проте, наразі запаси «кухарської сотні» майже вичерпані, тож за можливості, волонтери закликають допомогти їм овочами, фруктами, консервацією, цукром, борошном, олією та іншими продуктами. Не буде зайвою і особиста допомога людей волонтерам «Кухарської сотні». 

За період існування «сотні», за рахунок благодійників, було придбано дві потужні сушарки для овочів і фруктів (8 і 11 тисяч гривень за кожну), пристрій для вакуумного пакування сушених овочів і фруктів та інше необхідне побутово-технічне обладнання. Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до допомоги українським військовослужбовцям! Для цього необхідно звернутися за телефоном «кухарської сотні»: +38-097-212-45-77

 

Матеріал підготував Юрій Бондар 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика