Кожного року в кінці вересня на початку жовтня педагоги всієї країни святкують день працівника освіти, і наше «Яблучко» також зустріло своє професійне свято щирими привітаннями від дорогих діточок, батьків та адміністративного апарату. Щасливі посмішки, гарні слова та сюрпризи в цей день приймали педагоги ДНЗ «Яблучко». І одним з подарунків стала незабутня екскурсія до Національного дендрологічного парку «Софіївка», що розташований в місті Умань Черкаської області.

Національний дендрологічний парк "Софіївка" в Умані без перебільшення є справжнім шедевром світового садово-паркового мистецтва, адже широковідомий як в Україні, так і за її межами. Щороку близько півмільйона туристів зі всього світу приїжджають, щоб помилуватися красою тутешнього унікального штучно створеного ландшафту.
Чарівний парк "Софіївка", що створений заради кохання в кінці XVIII століття власником міста Умані, польським магнатом графом Станіславом Потоцьким. Граф був одружений з константинопольською куртизанкою грецького походження Софією, яку сучасники характеризували як жінку виняткової краси і чарівності. Граф Потоцький любив балувати красуню-дружину і в якийсь момент вирішив зробити їй романтичний подарунок на іменини. Так в Умані з'явився казкової краси дендрологічний парк, який був названий на честь дружини. Саме так розпочалася наша екскурсія місцями софіївського парку. Мабуть і дня не вистачить, аби розглянути всю красу «Софіївки». Перше на, що екскурсовод звернула нашу увагу став англійський парк - Арборетум . Якраз тут зосереджена найбільша кількість екзотичних рослин, яскравих квітів, що підкреслюють соковиту зелень і продуманість композиції. Арборетум розбитий у вигляді трикутника, у центрі його встановлено невеликий, але симпатичний фонтан із чашею. Ми помітили, що відвідувачі дуже полюбляють поніжитися на зелених газонах. Щодо цікавих місць колектив оглянув фонтан «Змія», Площу зборів, Тарпейську скелю, Венеціанський місток, грот страху і сумнівів, великий водоспад, статуї давньоримських і грецьких богів і героїв, граціозних білих та чорних лебедів. І таких «родзинок» у парку можна було розглядати ще більше сотні. 
Час спливав так непомітно, захопленню не було меж. Здавалося, що саме в такому місці відбуваються чудеса, саме тут хочеться мріяти, кохати, надихатися новими ідеями та набиратися природної енергії. Тому, ще раз хочемо подякувати за чудовий подарунок голові Чабанівської селищної ради Киризлієву Олександру Федоровичу. Тепер натхненні і духовно збагачені продовжуємо навчально-виховний процес в днз.

Олга Красуля

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика