2 серпня 2016 року представники Чабанівської селищної ради прийняли участь у семінарі-практикумі, щодо процесу впровадження та переходу від стандартних державних закупівель до електронних торгів на базі ProZorro.


Семінар провів майданчик електронних закупівель SmartTender.
У семінарі прийняли участь заступник селищного голови з питань роботи виконавчих органів, голова тендерного комітету Юрій Бондар, економіст, секретар тендерного комітету Наталія Перепелиця, бухгалтер Наталія Крижна, помічник селищного голови Олег Наумчук.

25-го грудня 2015 Верховною Радою України був прийнятий Закон «Про державні закупівлі», згідно з яким планується поетапний перехід усіх державних закупівель в електронну форму. 16-го лютого 2016 року Закон був підписаний Президентом України і з 1 квітня 2016 року набув чинності.

Головна метою даного Закону є забезпечення прозорості процесу державних закупівель, підвищення довіри бізнесу та боротьба з корупцією.
Одним з найприємніших напрямків даної реформи є спрощення доступу бізнесу до торгів. Довгий час компанії не розглядали участь у державних тендерах як реальний напрямок розвитку. Тому прозорий доступу підприємців до державних закупівель надасть додатковий поштовх до розвитку бізнесу та збільшенню робочих місць, надасть можливість малим підприємцям вийти на ринок та збільшить здорову конкуренцію, що в свою чергу зменшить витрати на ті чи інші закупівлі ( а це вже зменшення витрат бюджетних коштів).
Ще один важливий крок – український бізнес матиме доступ до державних тендерів за кордоном. Це стало можливим завдяки приєднанню України до “Угоди про державні закупівлі” (Agreement on Government Procurement, GPA). Схвальне рішення було прийнято в Женеві, після тривалих перемовин із представниками закордонних делегацій.
Угода GPA поширює головний принцип СОТ – рівний доступ до ринків державних закупівель. Для українських компаній приєднання до Угоди означає відкриття глобального ринку. Ринок держзакупівель країн СОТ оцінюється у 1,7 трлн дол. Це більш ніж у 30 разів українського експорту в 2014 році. Приєднання до Угоди відкриває для українців найлегший шлях експорту.
Як показує досвід інших країн, введення електронної системи державних закупівель у перший же рік дає 10-20% економії за рахунок поліпшення процедур. У випадку України цей показник може значно зрости завдяки викоріненню системної корупції. Оскільки бюджет державних закупівель України становить близько 250 млрд грн на рік, можна зробити висновок, що кожен день з моменту запуску реформи заощаджує Україні щонайменше 55 млн грн!

Майданчик електронних закупівель SmartTender пройшов авторизацію в системі ProZorro та на сьогоднішній день є єдиним із 7 діючих майданчиків, який сертифікований по всім чотирьом пунктам.

Ще 10 майданчиків очікують рішення про авторизацію
Для того, щоб електронні майданчики могли продовжити роботу в системі ProZorro, кожен з них повинен пройти авторизацію спеціальної Комісії в складі представників ДП «Зовнішторгвидав» України.

Електронний майданчик Smarttender.biz однbv з перших отримаd акредитацію в системі ProZorro.

"Майданчик Smarttender.biz отримав максимальний рівень акредитації, що дозволяє державним підприємствам оголошувати на майданчику допорогові торги (до 200 тис. грн. на рік для товарів і до 1.5 млн. грн. для послуг) і надпорогові торги (від 200 тис.грн в рік для товарів і від 1.5 млн. грн. для послуг), а постачальникам - приймати в них участь, - коментує технічний керівник проекту SmartTender.biz Олексій Руденко. - З квітня наші фахівці починають навчання представників державних підприємств в Києві та регіонах роботі в оновленій системі ".

Авторизація майданчиків проходить за відкритими сценаріями тестування, які доступні на сайті ProZorro. Детально ознайомитися зі списком заявок на авторизацію і результатами можна за посиланням:http://prozorro.gov.ua/ua/for-places/

 

Отримали багато цікавої та корисної інформації. Щиро вдячні всім організаторам за проведений семінар!

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика