В рамках робочої поїздки голова Київської обласної адміністрації Олександр Терещук разом з головою Києво-Святошинської РДА Мирославою Смірновою та головою Києво-Святошинської районної ради Вадимом Гедульяновим відвідали смт Чабани та с. Новосілки Чабанівської селищної ради.

В рамках робочої зустрічі разом з головою Чабанівської селищної ради Олександром Киризлієвим очільники області та району відвідали оновлений заклад дошкільної освіти «Яблучко» в с. Новосілках, відремонтовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини в Чабанах, відремонтовані, розширені та оновлені приміщення Чабанівської селищної ради та Центру надання адміністративних послуг, перевірили хід будівництва загальноосвітньої школи в Чабанах 1-3 ступенів навчання на 720 учнівських місць, провели зустрічі з представниками громади. 
ОДНАК, ОДНИМ З НАЙБІЛЬШ НАГАЛЬНИХ ПИТАНЬ ДЛЯ ГРОМАДИ Є БУДІВНИЦТВО ДОВГООЧІКУВАНОЇ ШКОЛИ В ЧАБАНАХ, З СУЧАСНИМ СПОРТИВНИМ КОМПЛЕКСОМ З ДВОМА БАСЕЙНАМИ (ДОРОСЛИМ ТА ДИТЯЧИМ)…
Будівництво середньої загальноосвітньої школи 1-3 ступенів навчання на 720 учнівських місць та 24 учбових класи в смт Чабани фактично розпочате в четвертому кварталі 2016 р. після 20-ти річної перерви з 1996 року за ініціативи нинішнього діючого голови та підтримки депутатського корпусу.
Голова Чабанівської селищної ради Олександр Киризлієв подякував обласному та районному керівництву, депутатам за допомогу у виділенні коштів для фінансування будівництва школи, а також звернувся з проханням до Олександра Терещука звернутися до Президента України Петра Порошенка з інформацією щодо необхідності допомоги у фінансуванні такого масштабного будівництва, як школа в Чабанах, з бюджету держави. Єдине селище міського типу Чабани у Києво-Святошинському районі, враховуючи постійне зростання жителів населеного пункту, повинно мати свою довгоочікувану та омріяну не одним поколінням школу! 
Голова також вказав на унікальності проекту даної школи для всього Києво-Святошинського району тому, що при школі буде діяти сучасний спортивний комплекс для розвитку спорту з двома басейнами, які дадуть можливість розвивати такий вид спорту як плавання, проводити спортивні змагання та виховувати майбутніх Олімпійських чемпіонів для України. На сьогоднішній день на території Чабанівської селищної ради діє відремонтований велотрек, який уже декілька років підряд приймає міжнародні змагання. 
Олександр Киризлієв також зазначив, що особливість даної школи також буде полягати в можливості інклюзивного навчання для дітей з особливими потребами, яким на даний час опікується дружина Президента Марина Порошенко. 
Тобто за такого способу є можливим отримання освіти, коли учні з особливими освітніми потребами навчаються в загальному освітньому середовищі за місцем свого проживання. Це є альтернативою інтернатній системі, за якою учні утримуються та навчаються окремо (ізольовано) від інших дітей, або домашньому та індивідуальному навчанню.
Але питання інклюзії варто розглядати не тільки в аспекті створення доступного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами. Інклюзивна освіта в широкому сенсі передбачає створення рівних можливостей для всіх категорій дітей в Україні.
Жоден з них не має відчувати себе іншим – це буде головним завдання інклюзії при Чабанівській школі.

Акцентував увагу, що на місцевому рівні також втілюються у життя проекти щодо технічного оновлення та модернізації котельні в Новосілках, Програми енергозбереження та утеплення будинків, освітлення доріг та прибудинкових територій та багато інших, згідно затвердженої Програми соціально-економічного розвитку населених пунктів на найближчі роки. Незабаром в Новосілках відбудеться презентація Програми комплексної реконструкції житла, згідно якої 25 сімей отримають нові квартири з ремонтами та всіма зручностями.
Олександр Киризлієв зазначив, що для керівників місцевих громад велике значення має не лише виділення коштів для фінансування тих чи інших проектів, але і вміння своєчасно підготувати технічну та проектно-кошторисну документацію, висновків та експертиз, згідно норм та вимог діючого законодавства, для вчасного освоєння коштів, згідно діючих загальнодержавних Програм (Енергозбереження, Розвитку спорту та соціальних об’єктів, інших). 
Голова Чабанівської селищної ради також вказав на високій ефективності втілення в життя президентської Реформи Децентралізації, що дає можливість найбільш ефективного управління громадами, раціонального використання та зростання розмірів коштів місцевих бюджетів, зростання відповідальністі голів місцевих рад та депутатів за використання коштів громад, дає позитивний поштовх для розвитку населених пунктів. Чабанівська селищна рада є готовою для отримання та освоєння коштів з різних джерел фінансування, як державних, так і інших фінансових установ, в тому числі Євроазійського Банку Розвитку (ЄБР).
Олександр Киризлієв також зазначив на необхідності виконання напрямків Програми перспективного розвитку Київської області на 2019-2021 роки, про проект якої йшлося на нещодавньому засіданні Ради регіонального розвитку Київської області в Броварах за участю Президента України Петра Порошенка.

Слід також зауважити, що у селі Новосілки дошкільний заклад «Яблучко» функціонує з 1965 року. Дошкільна установа загальною площею 2248 м2, розміщена на земельній ділянці загальною площею 0,8 га, складається з 8-ми вікових груп. 
У навчальному році в закладі станом на 01.01.2019 року виховується 280 дітей. Працює 45 працівників, у т.ч. 22 – педагогічного персоналу.

Чабанівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ) надає послуги населенню смт Чабани, яке станом на 01.012019 складає 7642 зареєстрованих особи та фактично проживаючого населення - понад 10 000 осіб. 
Станом на 01.01.2019 року лікарями АЗПСМ укладено понад 2 000 декларацій.
В амбулаторії працює один сімейний лікар, один педіатр на ставку і ще один на 0,5 ставки, що складає 85% укомплектованості. Середній медичний персонал укомплектований на 80%. Загальна кількість працівників – 15 осіб..
Висловлюємо слова вдячності Інституту землеробства ННЦ НААН України в особі директора Віктора Камінського за те, що у 2018 за його допомоги та сприяння було виділено приміщення під розміщення медичної амбулаторії, загальною площею 353.1 кв.м. у якому за рахунок коштів районного бюджету було проведено сучасний ремонт, який забезпечив комфортні умови як для працюючого медичного персоналу так і для відвідувачів. 
Амбулаторія має кабінет сімейного лікаря і маніпуляційну для прийому дорослих та кабінет лікаря і маніпуляційну для дітей, кабінет гінеколога, клініко-діагностичну лабораторію та стоматологічний кабінет. В амбулаторії можна здати безкоштовно основну групу аналізів, отримати маніпуляційні процедури. 
Чабанівська АЗПСМ оснащена всім необхідним для роботи медичним обладнанням.

Голова Киїської ОДА Олександр Терещук, разом з керівництвом Києво-Святошинського району, дали високу оцінку роботам по благоустрою населених пунктів в Чабанах та Новосілках, а в даному випадку окремих інфраструктурних об’єктів, високо оцінили співпрацю районного та місцевого керівництва, акцентували увагу на необхідності виділення коштів для закінчення будівництва школи в Чабанах, розвитку медицини, освіти та культури. Вказали на перспективи реформи децентралізації, зростанні доходів від платників податків до місцевих бюджетів, можливостях використання надходжень до бюджетів виключно на благо розвитку громад. 
Маємо впевненість, що завдяки спільній співпраці, співфінансуванні,- всі започатковані роботи на інфраструктурних об’єктах найближчим часом будуть виконані та введені в експлуатацію!

З повагою, Виконавчий комітет Чабанівської селищної ради

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика